Testosteron Seviyesini Artırma Yolları

  Erkeklerde testosteron seviyesini doğal yollarla artırma yöntemlerine makalemizde yer verildi.

  Testosteron Seviyesini Artırma Yolları

  Testosteron Seviyesini Artırma Yolları. Erkeklerde testosteron seviyesini doğal yollarla artırma yöntemlerine makalemizde yer verildi. Testosteron eksikliği bir takım hastalıkların husule gelmesine yol açar. Peki, testosteron düşüklüğü nasıl yükseltilir?

  Testosteron düşüklüğü olan hastaların doğal yollarla testosteron seviyesini arttırmak için yapılması gereken, dikkat edilecekler uzmanlarımız tarafından açıklandı. Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak için, düşüklüğü söz konusu olduğunda bu hormonu artırmak gerekir.

  Testosteron eksikliği;

  • Cinsiyet organlarını
  • Metabolizmayı
  • Kemik oranını
  • Vücut fonksiyonları bozar.

  Bedenin sağlıklı işlemesi için testosteron seviyesinin normal değerlerde olması önemlidir. Stres, yorgunluk, zararlı alışkanlıklar da hormon düzeyini bozuyor.

  Testosteronu Arttırmanın Doğal Yolları

  Testosteronu Arttırmanın Doğal Yolları

  Kilo verme: Bel çevresinin artması testosteron seviyesinin düşmesine neden olur. Bu nedenle özellikle de bel ve göbek yağlarından kurtulmak için kilo vermelisiniz.

  Şekerden uzak durun : Testosteron hormonunun salgılanmasının azalmasına yol açan şekerden uzak durulmalıdır. Aşırı şekerli tüketimi kandaki testosteren hormonunu olumsuz etkiler.

  Yeşillik tüketin : Brokoli, karnıbahar, lahana, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler testosteron salgılanmasını artırır.

  Spor Yapın : Günde en az yarım saat düzenli olarak spor yapmak testosteron hormonu salgılanmasını düzene sokar.

  D vitamini : Sabahları güneşlenmek, D vitamini bakımından zengin beslenmek de testosteron hormonunu artırıyor.

  Düzenli Uyku : Günde ortalama olarak 6-8 saat düzenli uyunmalıdır.

  Alkol : Alkol tüketimi testosteron hormonunu salgılanmasını azaltır.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Burun Akıntısına Pratik Çözüm
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.