Sivilcelere Bal Maskesi

  Sivilceler İçin Bal Maskesi: Sivilcelerden kurtulmak için bal maskesi tarifleri ve sivilce lekelerini gidermek üzere limonlu maskeler.

  Sivilcelere Bal Maskesi

  Sivilcelere Bal Maskesi: Sivilcelerden kurtulmak için bal maskesi tarifleri ve sivilce lekelerini gidermek üzere limonlu maskeler. Kısa zamanda daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Sağlıklı bir vücut için gerekli olan bal, cilt sağlığı konusunda da öne çıkıyor. Sivilceleri gidermek için yapılan doğal maske tariflerinin vazgeçilmezleri arasında bulunan bal ve limon, cildinizdeki sivilce sorununu kısa zamanda çözmenize yardımcı oluyor. Sivilceleri gidermede başarılı olan bal ve limon maskeleri, aynı zamanda sivilce lekelerinin de giderilmesini sağlıyor.

  Bal Maskesi

  Sivilceler için Bal Maskeleri Nelerdir?

  Bal ve Tarçın Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 1 tatlı kaşığı çiçek balı

  Tarçın ve balı karıştırın ve öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize bu maskeyi sürün. 20 dakika kadar maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su kullanarak cildinizi temizleyin. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanıldığında 3 ay içinde etkili sonuçlar gösterecektir.

  Bal ve Limon Maskesi Tarifi

  • 2 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

  Belirtilen miktarlarda limon ve balı karıştırıp küçük bir cezve içinde ısıtın. Karışım ısındıktan sonra soğuması için bir müddet bekleyin. Ilıdıktan sonra karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekledikten sonra yıkayıp temizlenin. 2 günde 1 tekrarlayın ve bunu 15 gün devam ettirip 15 gün ara verin.

  Bal ve Zeytinyağlı Sivilce Maskesi

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı bal

  Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve krem kıvamına geldiğinde sivilceli bölgelerinize sürün. Yarım saat cildinizde bekledikten sonra bol su yardımıyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

  Sivilceler İçin Bal ve Çilek Maskesi

  • 1 yemek kaşığı esmer şeker
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 6 adet çilek
  • 1 yemek kaşığı bal
  BENZER YAZI :  Cilt Kırışıklarına Mucuze Bitki Maskeleri

  Çilekleri çatalla ezdikten sonra diğer malzemelerle karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayarak kullanabilirsiniz.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  ETİKETLER: , ,
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.