Kilo Vermeye Yardımcı Baharatlar

  Kilo vermek için tüketilen besinler kadar, besinleri yerken kullandığımız baharatlarında önemi bulunmaktadır.

  0
  7.024
  Kilo Vermeye Yardımcı Baharatlar

  Kilo Vermeye Yardımcı Baharatlar. Kilo vermek için tüketilen besinler kadar, besinleri yerken kullandığımız baharatlarında önemi bulunmaktadır. Baharatlarında zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır. Zayıflamaya yardımcı, kilo verdiren baharatları Sagliksiteniz.com sizin için araştırdı.

  Kilo vermeye muavenet edecek baharatlar denilince aklınıza yendiğinde “mucizevi” bir şekilde kilo vermenizi sağlayan bitkiler gelmesini istemeyiz çünkü, bir takım baharatlar, metabolizmayı hızlandırarak gün içinde yaktığınız kalori miktarı bir miktar arttırır ve kilo vermenize yardımcı olabilir. Bir takım baharatlar ise idrar söktürücü tesir yaratarak fazla suyun (ödemin) vücuttan atılmasını kolaylaştırır ve tartıya çıktığınızda perhiz motivasyonunuzu savunmak için şart olan desteği sağlayabilir.

  Kilo Verdiren Baharatlar Hangileridir?

  Zerdeçal

  * Geleneksel olarak mide rahatsızlıkları, sindirim meseleleri ve mafsal ağrıları için kullanılan zerdeçal , aynı zamanda vücut sıcaklığını yükselterek metabolizmanın gün içinde harcadığı enerji miktarını arttıran baharatların başında gelmektedir.

  Tarçın

  * Tarçın enerjiyi yükselterek kilo vermek için yapmanız şart olan egzersizleri daha kolay yapabilmenize imkan tanır.

  Tarçın

  Kırmızıbiber

  * Kilo vermeye yardımcı olan baharatlar arasında en popüler baharat olan kırmızıbiber metabolizmayı hızlandırarak gün içinde egzersiz dışında yaktığınız kalori miktarını arttırır.

  Zencefil

  * Kilo vermeye yardımcı olduğu söylenen “zencefil kapsülleri”ni duymuşsunuzdur. Kapsülleri bilmem fakat zencefil çayı hem vücut ısısını yükselterek hem de fazla suyun atılmasını sağlayarak tartıda istediğiniz rakamları görmenizi sağlayabilir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.