Yasal Uyarı

  Yasal Uyarı Hakkında

  Yasal Uyarıları ilke edinen Sagliksiteniz.com, hukuka, yasalara, telif hakkı, kişilik hak ve hürriyetlere saygılı olmak temel kaidelerimizdir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarında, Web siteleri ile ilgili olan 5651 sayılı kanun, internet ile yapılan bilişim suçlarını anlatmış ve bununla ilgili ceza hükümleri koymuştur. Yasa kapsamında terör propagandası yapmak, çocuk istismarlığı, uygunsuz içerik, pishing yani aldatıcı sitelerin tespiti ve bu gibi sitelerin temizlenmesi amaçlanmaktadır.  Sagliksiteniz.com bu konu hakkında titiz bir şekilde çalışmaktadır.

  Yasal Uyarı | Sagliksiteniz.com, web siteleri ile ilgili olan 5651 sayılı kanuna uymaktadır.

  Sagliksiteniz.com sitesi 5651 sayılı yasada belirtilen “yer sağlayıcı” olarak sizlere hizmet vermektedir. Yasaya göre yayınlanan içeriklerin, yer sağlayıcı tarafından kontrol edilip edilmemesi kendi tercihinde bulunmaktadır.

  İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN

  Kanunda da görüldüğü gibi, bizim yayınlarımız ile ilgili, şikayetleriniz için “Uyar ve Kaldır” çalışma şeklini öngörüyoruz. “Uyar ve Kaldır” çalışma şekline göre, eğer sitemiz ile ilgili telif hakkınızın çiğnendiğini, kişisel hak ve hürriyetinize karşı olumsuz bir içerik bulunduruyorsak, iletişim sayfamızı veya “info@sagliksiteniz.com” e-mail hesabından bizlere uyarı yazısı gönderebilirsiniz. Elimize ulaşan uyarılarınızın yanında, konu ile ilgili ispat yada kaynakları göndermeniz bizim işimizi daha da kolaylaştıracaktır. “Uyarı” e-mailiniz 5 iş günü içerisinde incelendikten sonra,  gerekli görüldüğü takdirde site indeksinden çıkarılıp, “Kaldır” çalışma şekli ile silinecektir.

  Sagliksiteniz.com sitesinde yazılan ve yayımlanan makaleler, editörlerimiz tarafından incelenmektedir. İnsan olarak sehven yapabileceğimiz hatalar olabilir. Ekip olarak, Telif haklarına, Kişisel Hak ve Hürriyetlere kesinlikle saygılıyız.

  Sagliksiteniz.com site yayınında, ekip olarak gerçek, kaliteli ve anlaşılır dil kullanmaya özen gösteriyoruz. Yazılarımızın yeterliliği hakkında %100 taahhütümüz var diyemeyiz, ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İçerikler hakkında talep edilen şikayetleri bu yüzden önem veriyoruz.

  Saygılarımızla,

  Sağlık Siteniz