Karışan Saçlardan Kurtulmanın Yolları

  Karışan Saçlardan Kurtulmanın Yolları

  Uzun süredir taranmayan karışan saçlar zamanla keçeleşir ve düğüm haline gelir. Bu da benzersiz bir eziyet haline dönebilir açmaya çalışırken, hele ki uzunlarsa. Bir de saçları kıvırcık olan insanların saçları zaten düzenli olarak taranamayacak kadar karışıktır ve birçok kıvırcık saçlı insan banyodan banyoya taramayı tercih ederler. Ama bu bazen saçların fazlasıyla karışmasına bazen de tamamen dolanmış bir hale gelmesine sebep olabilir.

  Bu durumdaki saçlar taranmaya çalışırken yapılacak yanlış uygulamalar da hem saça zarar verir hem kopmalarına, düğümlerin büyüyüp çözülmez hale gelmesine ve yıpranıp uzunluklarını kaybetmelerine sebep olur.

  4 Adımda Karışan Saçları Çözün

  1. Saçlarınızı kuruyken taramak yerine duştan sonra veya sprey yardımıyla ıslattıktan sonra taramayı deneyin. Bu saçların kayganlığını artırarak hem daha kolay taranmasını sağlar hem de kuru saç taranırken elektriklenebilir ve bu da işi zorlaştırır.
  2. Mutlaka saç yıkarken krem uygulayın. Bu saçınızın yumuşamasını ve böylelikle dolaşmaktan korunmasını sağlar. Öte yandan karıştığında da çözülmesi kolay hale gelir.
  3. Saç ürünlerinden bahsetmişken saçınız fazlasıyla dolaşıyorsa yıkama sonrası kremleri kullanarak saçlarınızın daha kolay açılmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Saçlarınızın dolaşmasını kökten engelleyerek de duruma müdahale edebilirsiniz. Eğer saçlarınız daha sağlıklı ve güçlü olur, kırılmış veya yıpranmış saçlar beslenir ve düzelirse saçlarınızın dolaşma miktarı da azalacaktır. Bunun için saçlarınızı besleyen bir bakım yağı, nem maskesi ve yıkama dışında haftalık düzenli bakım ürünleri kullanmak da saçınıza yarar sağlar.
  karışan saçlar için bakım

  Karışan saçlar için bakım tavsiyelerine mutlaka göz atın!

  Karışan Uzun Keçeleşmiş Saç Tavsiyeleri

  Saçlarınızı sürekli şekillendiriyor veya sıklıkla boyatma gibi işlemler yapıyorsanız saçınız yıpranır bundan dolayı bundan uzaklaşmış saçlarınız da kolaylıkla taranacaktır. Eğer saçlarınızın uzunluğu çok yıpranma yaratıyorsa saçlarınızı kestirmeyi düşünebilirsiniz.

  BENZER YAZI :  Saç Uzatma ve Saç Bakımı

  Her şeye rağmen saçlarınız dolanmışsa saç açıcı ürünlerin yanında ince dişli ve elektriklenme engelleyici büyük taraklarla da saçınızı narince taramanız işinize yarayacaktır.

  Saçlarınızın dolaşmasının en temel sebebi gün içindeki toplama şekliniz, oynuyor olmanız ve yatarken açık kalmalarıdır. Oynamayı keser, topuz krepe gibi modelleri azaltır ve yatarken hafifçe toplar veya örerseniz de saçlarınız dolaşmayacaktır.

  Ama maalesef ki bazı düğümler açılamayacak hale gelmiş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken saçınızdaki karışıklığı mümkün mertebe giderip düğüm olmuş ve açılamayan bölgeleri kesmektir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.