Melisa Çayı Neye İyi Gelir?

  Melisa bitkisi tam bir şifa kaynağıdır. Birçok sorunun üstesinden gelmede etkili olan melisa bitkisinin yaralarından ve kullanım şeklinden sizler için bahsettik.

  Melisa Çayı Neye İyi Gelir?

  Melisa Çayı Neye İyi Gelir? Melisa bitkisi tam bir şifa kaynağıdır. Birçok sorunun üstesinden gelmede etkili olan melisa bitkisinin yaralarından ve kullanım şeklinden sizler için bahsettik. Melisa çayı nasıl hazırlanır ve kurutulmuş melisanın yararları nelerdir, hangi sorunlara iyi gelir buyurun göz atalım.

  Nane familyasından olan melisa bitkisi ekseri kişiye sakinlik veren bir özelliğe sahip olması ile günümüzde sıkça kullanılıyor. Bilhassa da stres ve endişeyi azaltmada çok etkilidir. Eğer uyku problemi de yaşıyorsanız, ilacınız bu bitkide diyebiliriz. Çok eski zamanlarda sadece böcek ısırıklarına karşı kullanılan melisa bitkisinin, gün geçtikçe yeni faydaları ortaya çıkmış. Bu faydalar arasında iştah açması, , sinirleri yatıştırması ve ter atılması da yer almaktadır.

  Yabani bir bitkidir Melisa. Melisa bitkisinin kurutulmuş yapraklarındadır şifası. Melisa bitkisinin kuru yapraklarından hazırlanan çay, kapsül, krem ve yağ kullanım alanlarını daha da genişletmiştir. Limona benzeyen ve hafif bir kokusu bulunan, yaz aylarının sonlarına doğru açan melisa bitkisinin faydaları sizlerle.

  Melisa Çayı

  İçindekiler (Table of Contents)

  Melisa Bitkisi Faydaları

  • Uyku sorunlarına iyi gelir.
  • Sinirleri yatıştırmaya iyi gelir.
  • Stresi azaltmaya iyi gelir.
  • Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Sindirim sorunlarına iyi gelir.
  • Gaz problemini çözer.
  • Ateşin düşmesine yardımcı olur.
  • Kolay ter atılmasını sağlar.

  Melisa Çayı Tarifi

  Yarım litre su kaynatın. İçine 10 gram kadar kurutulmuş melisa yapraklarını atın. Yalnızca 10 dakika demlemeye bırakın ve ılık ılık bir bardak için. Karışımın geri kalanını buzdolabında 2 gün boyunca saklayabilirsiniz. Fazla tüketimi tavsiye edilmez.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  A’dan Z’ye Şifalı Bitkiler ve Özellikleri
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.