Nezleye İyi Gelen Karışımlar

  Şu sıralar sıkça yakalandığımız nezleye karşı bitkisel çözümler, nezleye iyi gelen şeyler ve nezleye iyi gelen bitki çayları tarifleri.

  Nezleye İyi Gelen Karışımlar

  Nezleye İyi Gelen Karışımlar. Şu sıralar sıkça yakalandığımız nezleye karşı bitkisel çözümler, nezleye iyi gelen şeyler ve nezleye iyi gelen bitki çayları tarifleri sagliksiteniz.com’da sizlerle nezleye iyi gelen şifalı bitkiler karışımı başlığı altında paylaştık…

  Burnumuzun içinde yer alan zarın, üst solunum yollarının iltihaplanmasından kaynaklı olarak husule gelen ve bulaşıcı bir rahatsızlık olan nezleye iyi gelen karışımları siz değerli ziyaretçilerimiz için sayfamızda açıkladı. Burun akıntısı, boğaz ağrısı, öksürük ve hapşırma gibi belirtileri bulunan, zaman zaman da ateşlenme görülen nezleye bitkisel çözüm arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

  Nezleye iyi gelen doğal karışımlar sayesinde kısa sürede kendinizi evde tedavi edebilirsiniz. Yaklaşık olarak 2 hafta içinde kendiliğinden geçen nezlenin, kısa zamanda geçmesini sağlamak için, nezleye iyi gelen karışımları hazırlayarak tüketebilirsiniz. İstirahat etmeye ve kalabalık ortamlarda bulunmamaya da özen gösterin. İşte nezleye bitkisel/doğal çözüm ve ve evde tedavi yöntemleri.

  Nezleye İyi Gelen Karışımlar

  Malzemeler

  1 yemek kaşığı süzme bal
  1 çay kaşığı tarçın
  1 çay kaşığı toz karabiber
  5-6 damla limon
  1 çay kaşığı toz zencefil

  Tüm malzemeleri karıştın ve sabah akşam birer tatlı kaşığı düzenli olarak tüketin. Bu karışım her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Size verdiğimiz tarifte karışım 2-3 kişiliktir. Sayı arttıkça malzemelerin miktarını da arttırın.

  Bir diğer nezleye iyi gelen karışım tarifi de şöyledir:

  30 gr. ıhlamur
  3-4 adet kırılmış karanfil
  Rendelenmiş zencefil
  2 çay kaşığı dolusu tarçın çubuğu ya da limon kabuğu (tatlı ya da ekşi lezzet sevenlere göre)

  Tüm malzemeleri 1 litre suya ekleyin ve kısık ateşte kaynamaya bırakın. Kaynama noktasına gelince ocağın altını kapatın (çok fazla kaynatmayın). Daha sonra süzün ve ılık ılık için.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Selülitlerden Nasıl Kurtulmalı?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.