Gözü Bozan Şeyler

  Gözümüzü yoran her şey göz sağlığımızı bozuyor demektir. Peki nedir bunlar derseniz, doğru adrestesiniz.

  Gözü Bozan Şeyler

  Gözü Bozan Şeyler. Gözümüzü yoran her şey göz sağlığımızı bozuyor demektir. Peki nedir bunlar derseniz, doğru adrestesiniz. Bu sorununun yanıtını sizler için makalemizde açıkladık. İşte, göz bozan şeyler…

  Birçok alışkanlığımız gözlerimizin olumsuz etkiliyor ve bazılarımız ne yazık ki bunun farkında bile olmadığından alışkanlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Göz sağlığını bozan bu alışkanlıklar nelerdir?

  Göz Sağlığını Bozan Etkenler

  Gözü bozan şeylerin başında kitap okumak geliyor. Fakat bildiğimiz tarzda bir kitap okuma şekli değil elbet. Yatarak okumak. Kitap kurduysanız yatarak kitap okuma alışkanlığından vazgeçmelisiniz. Çünkü yatarak kitap okurken göz üzerine ilave baskı uygulanmakta ve bu da zaman içinde gözlerin bozulmasına neden olmaktadır.

  Göz Sağlığını Bozan Etkenler

  Bir diğer göz bozan şey ise, bilgisayar ekranı. Malum bilgisayar çağındayız ve elimizin altında her an bilgisayarlar bulunuyor. Ancak uzun süre bilgisayar kullanmaktan kaçının. Çünkü bilgisayar ekranı da gözlere yük binmesine, aşırı çalışmasına ve aşırı yorulmasına neden oluyor.

  Güneş ışığı da göz sağlığını bozan şeylerin başında geliyor. Özellikle de güneş ışınlarının en çok yansıdığı yaz aylarında güneş gözlüğü olmadan dışarıya çıkmayın. Fakat alalede bir güneş gözlüğü değil, sağlıklı, kaliteli bir güneş gözlüğü kullanın.

  Uzun süre televizyon izlemek de gözü bozan şeylerden biridir. Mümkün oldukça hem uzun süre televizyon izlemekten kaçının hem de TV ile aranızdaki mesafeyi uzak tutun. Yakından TV ekranına bakmakta zararlıdır.

  Gece araba kullanmanın da gözü bozduğunu biliyor muydunuz? Geç saatlerde uzun süre araba kullanmak demek, ertesi sabaha kızarık, sulnamış gözlerle merhaba demektir. Diğer araçlardan yansıyan ışıklar karanlıkta gözlerinizi çok yorar.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Gözler İçin Egzersizler
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.