Kuş Gribi Belirtileri Nelerdir?

  Uzun bir süredir görülmeyen, yeniden kendini hatırlatan kuş gribi belirtileri, kuş gribi hastalığının belirtileri ve kuş gribi şikayetleri nelerdir sagliksiteniz.com’da uzmanlarımız sizler için açıkladı.

  Kuş Gribi Belirtileri Nelerdir?

  Kuş Gribi Belirtileri Nelerdir? Uzun bir süredir görülmeyen, yeniden kendini hatırlatan kuş gribi belirtileri, kuş gribi hastalığının belirtileri ve kuş gribi şikayetleri nelerdir sagliksiteniz.com’da uzmanlarımız sizler için açıkladı.

  Önceki yıllarda ortaya çıkan ve birçok kişinin hayati tehlike yaşamasına, hayatını kaybetmesine neden olan kuş gribi, bir süredir rastlamaya sorunlardandı. Ancak 2014 kışında yeniden görülmeye başladı. Kuş gribine dair belirtileri birçoğumuz unutmuş olmalıyız. Gelin kuş gribi belirtileri nelerdir bir hatırlayalım ve bu soruna karşı çok dikkatli olalım.

  kuş gribi belirtileri

  Kanatlı hayvanlardan insanlara geçen bir virüsün yol açtığı kuş gribi, direk temas ile insandan insana bulaşmakta ve salgın olarak görülebilmektedir. Kuş gribinin en önemli belirtisi ise, ani başlayan yüksek ateştir. 38.5 derece üzeri yüksek ateş yanı sıra burunda tıkanıklık, eklem ve kas ağrıları, şiddetli şekilde yorgunluk gibi sorunlarda kuş gribini işaret eden şikayetlerdir.

  Uzmanlar bu kış rastladıkları kuş gribinin, zatürre hastalığı ile birlikte seyir ettiğinin altını çizdiler. Hastalıkta trombosit sayısı 20 binin altına düşerse, kanama olabilir. Ayrıca tavuk eti 70-80 derecede yarım saat pişirildiğinde içindeki mikroplar ölür. Bu şekilde hastalığın bulaşması olası değil. Tavuk eti yenmesinde de sakınca yok.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Gribal Enfeksiyon Nedir?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.