Grip Olmamak İçin Ne Yemeliyiz?

  Kış mevsimi hastalıklarının başında gelen gribe karşı ne yemeli, grip olmamak için yenmesi gerekenler ve gripten koruyan vitaminler nelerdir?

  Grip Olmamak İçin Ne Yemeliyiz?

  Grip Olmamak İçin Ne Yemeliyiz? Kış mevsimi hastalıklarının başında gelen gribe karşı ne yemeli, grip olmamak için yenmesi gerekenler ve gripten koruyan vitaminler nelerdir sagliksiteniz.com’da sizler için açıklandı. Kış aylarının en sık karşılaşılan problemleri başında…

  Kış mevsimi hastalıklarının başında gelen gribe karşı ne yemeli, grip olmamak için yenmesi gerekenler ve gripten koruyan vitaminler nelerdir sagliksiteniz.com’da sizler için açıklandı.

  Kış aylarının en sık karşılaşılan problemleri başında gelen grip bulaşıcı bir hastalık olduğu için çok dikkatli olmakta ve beslenmede gribe karşı önlem almaya yardımcı olacak yiyecekleri tüketmekte fayda var. Grip olmamak için yenmesi gerekenler düzenli olarak kış mevsimi boyunca tüketildiği zaman hem kendi sağlığımızı hem de ailemizin sağlığını korumuş oluruz. Aynı zamanda yanımızda bulunan bir kişinin grip olması durumunda, gribin bize bulaşmasına karşıda vücudumuzu direnç kazandırabilir. Peki, grip olmamak için yenmesi gerekenler nelerdir?

  Grip Olmamak İçin Ne Yemeliyiz?

  Gribe karşı vücudumuza direnç kazandırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek için sağlıklı ve düzenli beslenmeye çok dikkat etmek gerekiyor. Özellikle de gribe karşı vitamin bakımından zengin beslenmeliyiz. Ancak vitaminler arasında da ağırlık vermemiz gerekenler yer alıyor. Bilhassa C vitamini ihtiva eden yiyecekleri bol bol tüketmeliyiz ki, gribe karşı korunabilelim.

  Grip olmamak için alınması gereken vitaminler başında C vitamini yanı sıra A ve E vitamini de yer alıyor. C vitamini bakımından zengin olan nar, maydanoz, portakal, mandalina, soğan, brokoli ve roka bol bol tüketmelidir. A vitamini içeren yoğurt, süt, kırmızı et, yumurta sarısı, balık, ıspanak, tere, dereotu ve E vitamininden zengin olan bitkisel yağlar, yağlı tohumlar, yumurta ve kepeği ayrılmamış un kış mevsiminde beslenmede yer almalıdır.

  Vitaminlerin yanı sıra selenyum ve çinko minerali de gribe karşı korur. balık, deniz ürünleri, etler, tahıllar, yumurta, brokoli, lahana, kereviz, soğan, sarımsak, mantar ve turp selenyum bakımından zengin olurken, etler, balık, süt, peynir, yumurta, deniz ürünleri, yağlı tohumlar, kurubaklagiller, kepekli tahıl ürünleri ve mantar. çinko bakımından zengindir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Alerjik Nezle Belirtileri Nelerdir?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.