Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır?

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tancan Uysal, sahte implantlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

  Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır?

  Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır? İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tancan Uysal, sahte implantlar hakkında önemli açıklamalarda bulunurken, aynı zamanda sahte implant nasıl anlaşılır sorusuna da yanıt verdi. Sahte implantları anlamanın yolları bakın neler.

  Kayıp dişlerin tedavisinde kullanılan son dönemlerin en gelişmiş teknolojik ürünlerinden biridir, diş implantları. Çok yüksek bir maliyeti bulunan implantların da yazık ki sahtesi üretebiliyor ve hastalara bu sahta implantlar takılabiliyor. Sahte implant ağız ve diş sağlığını ciddi oranda kötü etkiliyor. Peki, ağza sahte implant takıldığı nasıl anlaşılır?

  Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır?

  Kalitesiz ve sahte şekilde üretilen implantların zararları oldukça büyük. Bunların başında ise kalıcı diş ve kemik sorunları yer alıyor. Diş hekimliği alanında etkili ve son derece önemli bir uygulama olan implant işleminde, tercih edilen implantların sahte oluşu, ağız içine yerleştirildiği zaman kemiklerle uyuşmamasına ve akabinda sorun yaratmasına yol açar.

  Gerçek implantlar titanyumdan yapılmaktadır. Ancak sahte implantlar için paslanmaz çelik kullanılır. Bu da vücudumuzun kabul ettiği bir madde değildir. Paslanmaz çelikten yapılan implantlar kemikler ile uyum sağlamaz, enfeksiyon riski de gelişir. Prof. Dr. Uysal, piyasada bilinen patentli, Ulusal Bilgi Bankasında kayıtlı implantların tercih edilmesine dikkat edilmesini öneriyor. Uysal sözlerini şöyle tamamladı. “Muayenehanelerde yalnızca fiyat bazında değerlendirme yapmayıp kaliteyi ön planda tutulmalıdır. Uluslararası standartlarda uygunluğunu gösteren belgelere sahip, garanti veren implantlar tercih edilmelidir. Her implantın ömür boyu garanti belgesi vardır. Marka öğrenilip mutlaka bir piyasa araştırması yapılması gerekir. İmplantın üzerine yerleştirilecek ara parçaların her çeşidinin bulunması gerekiyor. Uygulama yerleri ise sterilizasyon bakımdan tam teşekküllü merkezler olmalıdır. Hastalar konu ile ilgili uzman hekimlerden, üniversitelerden bilgi alabilirler.”

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.