AIDS Kan Tahlilinde Anlaşılır mı?

  AIDS hastalığı kan tahlili sonucunda anlaşılır mı, kan tahlilinde aids anlaşılır mı, aids kan tahlili ile belli olur mu, kan testiyle aids anlaşılır mı, normal kan testinde aids belli olur…

  AIDS Kan Tahlilinde Anlaşılır mı?

  AIDS Kan Tahlilinde Anlaşılır mı? AIDS hastalığı kan tahlili sonucunda anlaşılır mı, kan tahlilinde aids anlaşılır mı, aids kan tahlili ile belli olur mu, kan testiyle aids anlaşılır mı, normal kan testinde aids belli olur…

  AIDS hastalığı kan tahlili sonucunda anlaşılır mı, kan tahlilinde aids anlaşılır mı, aids kan tahlili ile belli olur mu, kan testiyle aids anlaşılır mı, normal kan testinde aids belli olur mu birçok kişi bu soruların yanıtı merak etmektedir.

  AIDS Kan Tahlilinde Anlaşılır mı?

  Kızılay kurumuna verilen kanların ve şüpheli durumlarda kişilerin AIDS gibi bulaşıcı hastalıkları bulunup bulunmadığı alınan kanların analizi sonucunda öğrenilmektedir. Alınan kanlar ELISA, IFA ve Western Blot testleri sayesinde analiz edilir ve kişinin kanında HİV virüsü bulunup bulunmadığı anlaşılır. Günümüzde AIDS testi için en çok kan örneklerinde yapılan ELISA (Enzim-linked immunosorbent assay) testidir.

  ELISA, IFA ve Western Blot testleri çok duyarlıdır. Özellikle de ELISA testi hemen herkeste virüsü belirleyebiliyor. Ancak bazı romatoid artrit ya da diğer bazı faktörlerin varlığında yanlış sonuçlarda elde edilmektedir. ELISA testi pozitif sonuç verirse, sonuçtan kesin emin olmak için Western biot testi uygulanır. Bu teste pozitif sonuç verirse AIDS hastalığı kesin olarak teşhis edilmiş olur. Pozitif sonuçların Sağlık Bakanlığı’na bildirilmesi zorunlu kılınmıştır.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Küçük Dil Şişmesine Ne İyi Gelir?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.