Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

  Hemen hemen her kadın tırnaklarına gerekli özeni göstermekte ve gün içerisinde tırnaklarının bakımı ile ciddi anlamda ilgilenmektedir.

  Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

  Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? Hemen hemen her kadın tırnaklarına gerekli özeni göstermekte ve gün içerisinde tırnaklarının bakımı ile ciddi anlamda ilgilenmektedir. Bunu kimileri güzellik merkezlerine giderek yapmakta, kimileri de evde kendi yöntemlerinde tırnak bakımını yapmaktadır. Ancak güzellik salonlarına giderek tonlarca para dökmek yerine, sizlerde evinizde kendi tırnak bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.

  Evde Manikür Nasıl Yapılır?

  Manikür yapmak; Tırnak şeklinin törpü ve diğer aletlerle düzeltilerek tırnakların sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayan işlemlerin tümüdür. Evde manikür yapmak oldukça keyiflidir, vaktiniz varsa manikür yapmanın inceliklerini uygulayarak kendi manikürünüzü kendiniz yapın bu hem sağlık, hem de steril açısından en doğru olanıdır.

  Tırnak bakımı için yapılacak manikür öncesi ilk olarak ellerin anti bakteriyel ürünler kullanılarak temizlenmesi gerekir. Tırnak temizliği manikür yaparken mikrop kapmamanız için gereklidir.

  Manikür İçin Gerekli Malzemeler

  1. Tırnak törpüsü
  2. Tırnak eti kesicisi
  3. Tırnak eti yumuşatıcı krem
  4. Tırnak fırçası ( kozmetik marketlerde bulunur)
  5. Tırnak cilası ( ihtiyaca göre sertleştirici, besleyici veya tırnak uzatan cila)
  6. Nemlendirici krem
  7. 1 kase içerisine bir adet limon ve 1 çay kaşığı karbonat.
  Evde Manikür Nasıl Yapılır?

  Tırnakları Maniküre Hazırlama: Bir pamuğa bir kaç damla alkol dökülerek tırnaklara sürülür ve havlu ile iyice kurulanır.

  Tırnak Fırçalama: Tırnak fırçası ile tırnakların yüzeyi fırçalanır bu işlem tırnak yüzeyinde bulunan pürüzlerin ve sarı lekelerin giderilmesini sağlar.

  Tırnak Etlerini Yumuşatma: Tırnak kenarlarında yer alan etlerin kesilmesini kolaylaştırmak için tırnak kenarlarına, tırnak eti yumuşatıcı krem sürelim. Kremi masaj yaparak tırnak etlerine iyice yedirelim, şayet tırnak etleri çok sertleşmiş durumdaysa kremi sürdükten sonra 5 dakika bekleyin.

  Tırnak Etlerini Düzeltme:Tırnak eti kesici isi tırnaklarımızı düzgünce keselim burada dikkat edilmesi gereken tırnak etleri dibe doğru itilmeli ve şeytan tırnağı denilen kısımlar güzelce kesilmelidir.

  BENZER YAZI :  Türkiye'de Dizi Reytingleri: 2023 Yılında Son Durum

  Törpü Yapma: Kullanacağınız tırnak törpüsü, tırnak şekline ve yapısına uygun olmalıdır. El tırnaklarınız kalın ise kullanacağınız törpü kalın olmalı, tırnaklar ince ise törpü de ince olmalıdır. Törpüyü çok bastırmadan tek bir yönde hareket ederek tırnaklara şekil verilir.

  Tırnakların Kırılmaması için: Limon ve karbonatla hazırlanan kase içerisine tırnaklarınızı batırıp 5 dakika bekletin. Süre sonunda tırnaklarınızı soğuk su ile yıkayarak durulayın.

  Tırnak Cilası: Yumuşak tırnağa sahipseniz sertleştirici, tırnaklarınız uzamıyor ise tırnak uzatan cila, sağlıksız tırnaklara sahip iseniz besleyici tırnak cilasını tırnaklarınıza sürün.

  Elleri Nemlendirme: Nemlendirici krem ile tırnak dipleri ve elin tamamı masaj yaparak nemlendirilir.

  Son Dokunuş: Oje sürmeyecekler bu adımı geçebilir. Açık renk oje tercih edenler; için tek kat oje sürmek yeterlidir. Koyu renk oje tercih edenler ise; kullanacağınız ojeyi tek kat olarak sürün, sürdüğünüz ilk kat oje kuruduktan sonra ikinci katı sürerek işlemi bitirin.

  Neden Manikür Yapılması Gerekir?

  Manikür sonrası tırnak kenarlarında ve tırnakların üzerinde bulunan ölü deriler gider ve tırnak daha hijyenik olur. Tırnakların daha sağlıklı ve kırılmadan uzaması için uygulanan manikür en kötü ihtimalle ayda 1 kez yapılması gerekir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.