Ameliyatsız ve Acısız İmplant Nedir? En iyi nasıl yapılır? Avantajları ve Ömrü

  Ameliyatsız ve Acısız İmplant Nedir? En iyi nasıl yapılır? Avantajları ve Ömrü

  Günümüzde implant tedavisi, diş eksikliklerinin çene kemiğinin içerisine diş köklerini taklit eden titanyumdan yapılmış olan vidalar yerleştirilmesi işlemidir. Bu sayede kaybedilen dişlerin fonksiyonunun sağlanmasında daha doğal görüntü elde edilen güncel ve başarılı tedavi seçeneğidir.

   

  İmplant Tedavisi Hangi İşlemleri İçerir?

   

  İmplant tedavisi, ilki cerrahi aşama ikincisi ise üst protez yapım aşaması olarak iki aşamada gerçekleştirilir. İmplantın kemiğe yerleştirilmesi her diş için ortalama olarak 20 dakikalık bir süre gerektirir. Toplam işlem süresi de kemik yapınızın eğer gerekli ise ek cerrahi işlem sayısına göre değişmektedir. Genelde işlem sırasında lokal anestezi tercih edilse de bazı durumlarda genel anestezi veya sedasyon uygulaması da tercih edilebilir. Lokal anesteziden sonra dental implant cerrahisi gerçekleştirilir ve uygulama esnasında herhangi bir acı hissetmezsiniz.

  Antalya acısız implant

  Antalya acısız implant tedavisi ile diş rahatsızlıklarınızdan kurtulun.

  İmplant Tedavisinin Avantajları

   

  İmplant üzeri dişlerin doğal dişlerle aynı işlevi görmesi ve implant tedavisinin uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaratmadan kullanılabilir olması implant tedavisinin akla gelen ilk avantajlarındandır. İmplantların yaklaşık olarak 40 seneye yakın takipleri olduğu bilinmektedir ve bu da kabul edilebilir bir süredir. Günlük bakım rutini etkili bir şekilde yapıldığında ve aksatılmadığında sağlıklı bir şekilde implant dişlerinizi uzun süre kullanabilirsiniz.

  Eğer tek dişinizde bir sorun varsa ve tek üye bir implant yapılması gerekiyorsa bu işlem kısa sürede yapılabilir. Tek üye implant uygulamalarında çevre dişlere herhangi bir zarar verilmeksizin dişsiz boşluk implant tedavisi ile restore edilebilir. Elbette implant işleminin güvenilir bir merkezde yapılması da oldukça önemlidir. Eğer yakında bulunuyorsanız Antalya diş kliniği Attelia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bunun için en iyi seçeneklerden biridir.

  BENZER YAZI :  Sesi Güzelleştirmenin Yolları Nelerdir?

  Alanında en iyiler arasında olması ve deneyimli bir kadroya sahip olması implant konusunda da başarılı olmasını sağlamıştır. Eğer Antalya’da implant tedavisi yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

   

  Ameliyatsız (Dikişsiz) İmplant Aşamaları

   

  Diş eksikliği olan bölgeye rehber plak ile ya da rehbersiz olarak implantın geçeceği kadar bir bir alan açılıp implant yerleştirildikten sonra diş eti iyileşme başlığı takılarak gerçekleştirilen operasyon “Flepless” yani cerrahisiz ya da dikişsiz implant operasyonu olarak bilinmektedir.  Gelişen teknoloji ile tomografi ve ağız içi model bilgisayar programlarında birleştirilerek kemik bölgesinin kalınlığı ve yüksekliği ile yerleşilecek implantın açısı ve konumu belirlenerek bir similasyon hazırlanır.

  Bu yöntemde diş eti üzerine kesi yapılmadığı için iyileşme daha konforlu gerçekleşir. Bölgedeki diş eti doku bütünlüğü korunduğu için daha hızlı ve estetik bir iyileşme süreci geçirilmiş olunur.

   

  Antalya implant kliniği

  İmplant fiyatları Güncel

  İmplant Fiyatları Ne Kadar?

  İmplant en güncel dental tedavilerden biri olduğu için sürekli merak edilen bir uygulamadır. Bilindiği üzere implant fiyatları implant markalarına ve özelliklerine göre değişmektedir. Yüzey özellikleri ve protez parçalarındaki kalite farklılıkları implant fiyatlarındaki farkı açıklamaktadır. Bazı implant firmaları araştırma geliştirme (Arge) çalışmalarına büyük bütçeler ayırması ve sektördeki yenilikleri diğerlerinden önce keşfetmek gibi hedefleri nedeniyle diğer implant firmalarından pahalı bir seçenek sunmaktadır.

   

  Hem Tedavinizi Hem Tatilinizi Aynı Anda Yapma Ayrıcalığı

   

  Turizmin başkenti Antalya’nın eşsiz doğasında anlaşmalı olduğumuz uygun fiyatlı ve kaliteli otellerde konaklama imkânı sunuyoruz. Dilerseniz başka bir otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Otel ile Antalya diş kliniği Attelia arasında transferi sizin için biz sağlıyoruz. Tedavi saatlerinde sizi otelinizden alıp tedavi sona erdiğinde tekrar otelinize bırakıyoruz.

  BENZER YAZI :  Ağız Kokusu İçin Yoğurt

  Hem tarihi hem de doğal güzellikleri bir arada barındıran Antalya’da her türlü tatil anlayışınıza uygun alternatifleri sunuyoruz. Tedavi sürecinizde istediğiniz gün, istediğiniz etkinliğe katılabilir ve rehberler eşliğinde şehri daha iyi deneyimleyebilirsiniz.

   

  Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren hasta koordinatörlerimiz aracılığıyla sizinle özel olarak ilgileniyor, sizlere eşsiz ve mutlu bir diş sağlığı deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz.

  Hangi Durumlarda İmplant Tercih Edilir Ya Da Edilmez?

  İmplant tedavisi Antalya klinik

  Genel sağlık durumu iyi olan herkese istemesi halinde implant tedavisi uygulanması mümkündür. Gelişmiş ileri teknoloji sayesinde kemik kaybı olan kişilere de implant tedavisi uygulanabilir. İmplant yaptırmak isterseniz Antalya implant Attelia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bunun için oldukça iyi bir tercihtir. Bizi arayabilir ya da kliniğimize gelerek implant tedavisi için uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

  Kaynakça:
  1. https://attelia.com.tr/antalya-dis/
  2. https://tr.wikipedia.org/wiki/Diş_hekimi
  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.