Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

  Gebe kalan kadınların bazılarında hamilelik belirtileri erken dönemde bazılarında ise geç dönemde husule gelmektedir.

  Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

  Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar? Gebe kalan kadınların bazılarında hamilelik belirtileri erken dönemde bazılarında ise geç dönemde husule gelmektedir. Peki, genel olarak gebelik belirtileri ne zaman başlar, hamilelik belirtileri ne zaman olur sizler için makalemizde bu soruların yanıtlarına yer verdik.

  Yumurtlama gerçekleşmesi ile birlikte spermin yumurtayı döllemesi sonrasında oluşan gebelikte birkaç zaman sonra belirtiler kendini göstermeye başlayacaktır. Gebelik belirtileri, bazı kadınlarda döllenmenin hemen ardından görülmeye başlayabilir. Ancak bu oldukça nadirdir ve çoğu kadın da belirtileri anlamamaktadır. Peki, hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkar ve nelerdir?

  Hamilelik Belirtileri

  Gebelik Belirtileri

  • Sık sık idrara çıkma
  • Ruhsal değişiklikler
  • Göğüslerde hassasiyet
  • Mide bulantısı
  • Baş dönmesi
  • Kasık ağrısı

  Başlıca bu gebelik belirtileri hamileliğin erken dönemlerinde görülebilir. Ancak kadınların çoğunluğu bu belirtilere anlam veremedikleri gibi, adet günü gelmeden önce ortaya çıkan bu belirtileri gebelikle bağlamak da doğru değildir. Çünkü başka rahatsızlıkların ve sorunların da belirtileri olabilir. gebeliğin en kesin belirtisi adet gecikmesidir.

  Gebe kaldığınızı kesin olarak anlamak için adet gecikmesini beklemelisiniz. Adetin gecikmesinden 1 hafta sonra yapılacak evde idrar testi ile gebelik anlaşılabilir. Kan testinde ise daha erken dönemde sonuçlar alınabilir. Bazı kadınlar adet gecikmesinden 3 gün sonra yaptırdıkları kan testinde veya ultrason muayenesinde gebe kaldıklarını öğrenebiliyor. Gebeliğin belirtileri, hamileliğin ilk 2 ayı içerisinde kendini göstermeye başlar.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Hamilelikte Uzak Durulması Gereken Şeyler
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.