Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar

  Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar: Kuru cilt yapısına sahip kişiler ciltlerini nemlendirmek ve kırışıklıkları önlemek için bitkisel yağlardan faydalanabilirler.

  Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar

  Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar: Kuru cilt yapısına sahip kişiler ciltlerini nemlendirmek ve kırışıklıkları önlemek için bitkisel yağlardan faydalanabilirler. Cilt için faydalı tamamen doğal yağlar kullanılarak yapılan uygulamalar, cilt kuruluğunun olumsuz etkilerini giderecektir. Sizlere vermiş olduğumuz bitkisel yağlar ile kuru cildinize ideal cilt bakımı yapabilirsiniz.

  Kuru cilt yapısına sahip kişiler ciltlerini nemlendirmek ve kırışıklıkları önlemek için bitkisel yağlardan faydalanabilirler. Cilt için faydalı tamamen doğal yağlar kullanılarak yapılan uygulamalar, cilt kuruluğunun olumsuz etkilerini giderecektir. Sizlere vermiş olduğumuz bitkisel yağlar ile kuru cildinize ideal cilt bakımı yapabilirsiniz.

  Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar Nelerdir?

  Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar Nelerdir?

  Kuru Ciltler İçin Zeytinyağı

  Cildi nemlendirmek için kullanılan en eski yöntemlerden biri zeytinyağı kullanmaktır. Zeytinyağı, maskelerin içerisinde yada doğrudan kurumuş cilde uygulanabilir.

  Kuru Ciltler İçin Badem Yağı

  Kuru cilt yapısında cilde parlaklık vermek ve canlı hale getirmek için tatlı badem yağı kullanılabilmektedir. Kuruluk sebebiyle çatlamış olan cildi yumuşatan tatlı badem yağı, az miktarda parmaklarınızın ucuna alıp doğrudan cildinize uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

  Kuru Ciltler İçin Kabak Çekirdeği Yağı

  Cildi yumuşatarak kuruyan kısımlarını onaran kabak çekirdeği yağı, cildinizi yaşlandıran etkenleri ortadan kaldırır. Cilt kuruluğunda etkili bir bakım sağlar.

  Buğday Tohumu Yağı

  Cildi nemlendiren ve elastikiyet kazandıran buğday tohumu yağı, E ve D vitaminleri içermektedir. Doğal bir antioksidan olan buğday tohumu yağı başka yağlarla karıştırılıp kullanılmalıdır.

  Avokado Yağı

  Cildi canlandıran ve pürüzsüzleştiren avokado yağı, kurumuş cildin mat görünümünü alarak parlak ve canlı bir hale getirir. Soya ile karıştırılıp kullanıldığında cilde derinlemesine bir nemlendirme sağlar.

  BENZER YAZI :  Cilt Bakım Yöntemleri: Cilt Bakımı İçin Basit Yöntemler

  Ceviz Yağı

  Kuruluk nedeniyle yıpranan ciltler üzerinde etkili olan ceviz yağı, bir çok maske tarifinde de kullanılmaktadır. Doymamış yağ asitlerince yüksek olan ceviz yağı özelliklede kuru ciltlerdeki kırışıklıkları düzeltme amacıyla kullanılır.

  Çörekotu Yağı

  Cildi besleyen ve tahriş olan bölgeleri onaran çörekotu yağı ile yapılan cilt bakımı, cildi nemlendirecektir.

  Jojoba Yağı

  Kurumuş ciltler üzerinde etkili olan jojoba yağı, cildi nemlendirir ve bu etkiyi saatler boyu korur. Cilde elastikiyet katan jojoba yağı, cilt döküntülerinin de önüne geçer. Ayrıca jojoba yağının sivilceleri tedavi etme özelliği bulunur ve bir çok doğal sivilce tedavisi uygulamasında kullanılır.

  Portakal Yağı

  Cildin nem ihtiyacını karşılayan bitkisel yağlardan biri olan portakal yağı, diğer bitkisel yağlarla karıştırılıp kullanılmaktadır. Zeytinyağı, badem yağı ve üzüm çekirdeği yağı ile birlikte kullanılmalıdır.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.