Selülitlerden Nasıl Kurtulmalı?

  Ülkemizdeki bayanlarda oldukça fazla görülen selülit, yanlış beslenme ve hareketsiz bir yaşam tarzının ürünüdür.

  Selülitlerden Nasıl Kurtulmalı?

  Selülitlerden Nasıl Kurtulmalı? Ülkemizdeki bayanlarda oldukça fazla görülen selülit, yanlış beslenme ve hareketsiz bir yaşam tarzının ürünüdür. Bacaklarda yağ birikmesi sonucu oluşan selülit, bir çok farklı tedavi yöntemiyle ortadan kaldırılabiliyor.

  Selülit Nasıl Geçer

  Ülkemizdeki bayanlarda oldukça fazla görülen selülit, yanlış beslenme ve hareketsiz bir yaşam tarzının ürünüdür. Bacaklarda yağ birikmesi sonucu oluşan selülit, bir çok farklı tedavi yöntemiyle ortadan kaldırılabiliyor.

  Doğal yollardan selülit tedavisi yöntemlerini kullanarak kötü görünümlü selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Hormonal bozukluklar, genetik faktörler ve kan dolaşımı bozuklukları da selülit oluşumunda önemli birer faktördür.

  Bitkisel Selülit Tedavisi Yağı

  • Kayısı yağı
  • Ardıç yağı
  • Limon yağı
  • Portakal yağı
  • Biberiye yağı
  • Zeytinyağı
  • Lavanta yağı

  Malzemelerin tümünü eşit miktarda bir araya getirip karıştırdıktan sonra selülit görülen bölgelere masaj yaparak uygulayın. Karışımı uyguladıktan sonra streç film yardımıyla sarıp 20 dakika bekleyin ve ardından temizlenin. Haftada 1 kez bu uygulamayı tekrar edebilirsiniz.

  Selülit Nasıl Geçer

  Selülit Neden Olur?

  Spor yapmayan ve hareketsiz bir yaşam tarzını seçen kişilerde selülit daha fazla görülmektedir. Spor yaparak vücudunuzdaki yağları yakabilir ve selülit oluşumu riskini en aza indirebilirsiniz.

  Şeker oranını düşürüp bol su tüketerek selülit oluşumu riskini azaltabilirsiniz.

  Asitli içecek ve kahve tüketimi selülit oluşumuna neden olabilmektedir. Bu gıdaları aşırı olarak tüketmemeli ve sağlıklı besinler yemelisiniz.

  Aşırı kilo alımı, hormonal bozukluklar, yumurtalık düzensizlikleri selülit yapabilir.

  Hangi bölgelerde selülit görülür?

  Diz üstünde, bileklerde vs. görülebilir. En çok kalça ve baldır, bazen de basen bölgelerinde oluşur. Bu bölgelerde korse ve benzeri giyecekler kullanmak çözüm değildir. Bu durum, zaten bozuk olan iç sirkülasyonu daha da arttırarak, problemi çoğaltabilir. Selülit beraberinde, şişmanlık vakalarını getirebilir. Böyle durumlarda, doktor kontrolünde diyetetik tedavi ele alınarak, kilo problemleri daha kolay çözülebilir. Selülit genelde 25 yaş grubu üzerindeki bayanlarda görülür.

  BENZER YAZI :  4 Faydasıyla Üzüm Çekirdeği Yağı

  Doğal Selülit Maskesi Tarifi

  • 5 damla limon
  • 1 paket kil
  • 2 çorba kaşığı tarçın
  • 2 damla portakal yağı

  Az miktarda su ile kili karıştırdıktan sonra limon ve portakal yağını da ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz karışıma son olarak tarçın ekleyip selülit görülen bölgelere sürün. Yarım saat bekledikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz. Selülit giderici doğal maskeyi haftada 1 kez düzenli olarak tekrarlayarak selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.