Maydanoz Suyunun Cilde Faydaları

  Maydanoz Suyunun Cilde Faydaları: Cilde iyi geldiği bilinen maydanoz, içermiş olduğu C vitamini ile cilt üzerindeki çizgiler ve kırışıklıkları gidermede etkilidir.

  Maydanoz Suyunun Cilde Faydaları

  Maydanoz Suyunun Cilde Faydaları: Cilde iyi geldiği bilinen maydanoz, içermiş olduğu C vitamini ile cilt üzerindeki çizgiler ve kırışıklıkları gidermede etkilidir. Maydanoz suyu içmek, cildi uyararak hücre yenilenmesi ve onarımını desteklemektedir. Maydanoz suyu içilebilir yada yüz maydanoz suyu ile yıkanabilir.

  Cilde iyi geldiği bilinen maydanoz, içermiş olduğu C vitamini ile cilt üzerindeki çizgiler ve kırışıklıkları gidermede etkilidir. Maydanoz suyu içmek, cildi uyararak hücre yenilenmesi ve onarımını desteklemektedir. Maydanoz suyu içilebilir yada yüz maydanoz suyu ile yıkanabilir.

  Maydanoz Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Beta karoten ve A vitamini içeren maydanoz suyu, cildin elastikiyetini arttırır ve cilt üzerindeki yaraların giderilmesini sağlar.
  • Göz altındaki morlukların giderilmesinde de etkili olan maydanoz suyu, göz çevresindeki şişlikleri azaltmak ve aydınlatmak için kullanılabilmektedir. Maydanoz suyunu pamuk yardımıyla haftada 2 kere göz çevresi için kullanabilirsiniz.
  • Cildi dezenfekte edebilen maydanoz suyu sivilceler ve cilt enfeksiyonlarını giderebilmektedir. Antibakteriyel ve anti mantar özelliği bulunan maydanoz suyu, zeytinyağı yada badem yağı ile birlikte cilde sürebilirsiniz. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra yarım saat bekleyin ve ardından yıkayın. Cildinizdeki izlerin azalmasını ve yaraların iyileşmesini sağlayacaktır.
  • Maydanoz suyunda bulunan çinko, cildin yenilenmesini ve kızarıklıkların azalmasını sağlamaktadır.
  • Sağlıklı bir cilt bakımı için gerekli olan her şeyi bünyesinde barındıran maydanoz suyu, günlük olarak cilt üzerinde kullanılabilir.
  • Evde hazırlayabileceğiniz maydanoz suyu maskeleri ile cildinizdeki sivilceleri giderebilirsiniz. Maydanoz suyuna 2 çay kaşığı bal ekleyip yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletip yıkayın. Bu uygulama sonrasında cildinizdeki sivilceler giderilecek ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. Haftada iki kere kullanabilirsiniz.
  • Cilt üzerindeki siyah noktalar ve renk bozukluklarının giderilmesi için maydanoz suyundan faydalanılabilmektedir. Bu işlem için maydanoz suyu, bal ve limon suyunu karıştırıp kullanabilirsiniz.
  • Cildin Ph değerini dengeleyen maydanoz suyu, yağlı cilt yapılarının onarılmasında da etkilidir.
  BENZER YAZI :  Saçla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
  Maydanoz Suyu Maskesi Tarifi

  Maydanoz Suyu Maskesi Tarifi

  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 5 damla çay ağacı yağı
  • 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 bardak maydanoz suyu

  Malzemeleri bir araya getirip robottan geçirin. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize uygulayıp 15 dakika bekletin ve ardından cildinizi yıkayıp maskeden arındırın. Haftada 3 kere düzenli olarak kullanıldığında ölü cilt hücreleri ve gözeneklerde biriken kiri temizlemek için kullanılabilir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.