Sigaranın Çocuklara Zararları

  Sigaranın Çocuklara Zararları: Her yaştan insanın en büyük dertlerinden bir tanesi olan Sigara çocuklar üzerinde oldukça fazla olumsuz etkiye sahip olan bir üründür.

  Sigaranın Çocuklara Zararları

  Sigaranın Çocuklara Zararları Nelerdir?

  Sigaranın Çocuklara Zararları: Her yaştan insanın en büyük dertlerinden bir tanesi olan Sigara çocuklar üzerinde oldukça fazla olumsuz etkiye sahip olan bir üründür.

  Her yaştan insanın en büyük dertlerinden bir tanesi olan Sigara çocuklar üzerinde oldukça fazla olumsuz etkiye sahip olan bir üründür.

  Sigara kullanımı neticesinde oluşan onlarca hastalık ve sağlık sorunu yanında pasif içici dediğimiz sigara içmeyenlerin sigara dumanı teneffüs etmesine bağlı olarak birçok hastalık ortaya çıkabilmektedir.

  Henüz yeterli bir gelişim aşamasına gelememiş, vücudu darbelere ve hastalıklara dayanıksız, tertemiz bir iç organ listesine sahip olan çocukların daha bebek yaşta sigara dumanı solumaya başlaması ilerleyen yıllarda sigara içmeseler bile birçok sağlık sorunu ile baş başa kalmalarına sebep olabilmektedir.

  Sigaranın Çocuklara Zararları Nelerdir?

  Bunun dışında anne ya da babasının sigara içtiğini, çevresindeki insanların sigaraya devamlı ihtiyaç duyduklarını gören çocuk ilerleyen dönemlerde çevresinin de etkisi ile sigara içmeye başlayacak ve ömrünün en büyük hatalarından bir tanesini yapacaktır.

  Ailede sigara içilmemesi bebeklerin ve çocukların hem sağlıklı bir birey olmaları yönünde artı bir değer olacak, hem de çocukların ilerleyen yıllarda sigara alışkanlığı gibi bir sorunla karşı karşıya kalma riskini azaltacaktır.

  Günümüzde sigara konusunda peş peşe araştırmalar yapılmakta ve bu araştırmalar neticesinde sigaranın her gün yeni bir zararı bulunmaktadır. Özellikle anne ve babaların bu zararlı alışkanlığa çocukları için son vermesi oldukça büyük bir artı olacaktır.

  Sigaranın sağlık yönünden zararları kadar aile bütçesine açtığı derin bir delikte görmezden gelinemez. Çocuğunun ya da ailesinin bir ihtiyacı karşılamak yerine sigaraya yatıran aile bireyleri aile içinde şiddetin, sevgisizliğin, huzursuzluğun ve buna bağlı olarak psikolojik manada sorunların oluşmasına sebep olabilirler.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Altın Kurallar
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.