Yeni Doğan Bebek Bakımı

  Yeni Doğan Bebek Bakımı: Yeni doğmuş bebeklerde sağlık sıkıntıları görülebilir. Bunun sebebi bebeklerin dirençlerinin düşük olmasından kaynaklanır.

  Yeni Doğan Bebek Bakımı

  Yeni Doğan Bebek Bakımı: Yeni doğmuş bebeklerde sağlık sıkıntıları görülebilir. Bunun sebebi bebeklerin dirençlerinin düşük olmasından kaynaklanır. Bebeklerin direnci ağız sütüyle artmaya başlar. Ağız sütü doğumdan sonra annenin verdiği ilk süttür. Annenin sahip olduğu bağışıklık hücreleri süt yoluyla yavruya geçer. Böylece yavruda annenin bağışık olduğu hastalıklara karşı dirençli olur.

  Yeni doğmuş bebeklerde sağlık sıkıntıları görülebilir. Bunun sebebi bebeklerin dirençlerinin düşük olmasından kaynaklanır. Bebeklerin direnci ağız sütüyle artmaya başlar. Ağız sütü doğumdan sonra annenin verdiği ilk süttür. Annenin sahip olduğu bağışıklık hücreleri süt yoluyla yavruya geçer. Böylece yavruda annenin bağışık olduğu hastalıklara karşı dirençli olur.

  anne sütü

  Bunun yanında yeni doğmuş bebeklerde sağlık için farklı yöntemlerde yapılmaktadır. Yeni doğmuş bebeklerde oda sıcaklığı iyi ayarlanmalıdır. Çünkü onlarda ısı kontrolü yeterince iyi gelişmemiştir. Bebeklerde cilt yüzeyi oldukça geniştir. Cilt yüzeyinin vücut ağırlığına oranı ölçüldüğünde cilt yüzeyinin fazla geldiği görülmektedir. Bu da ısı kontrolünü etkiler.

  Bebeklere 3-4 saatte bir süt verilmelidir. Beslenmesi sağlıklı büyümeleri için çok önemlidir. Bu aynı zamanda annenin süt akış hızını arttırmakta işe yarar.

  Daha önce de söylediğimiz gibi bebeklerin en büyük organı cilttir. Bu yüzden cilt bakımında da büyük rol annelere düşer. Bebeklerde cilt o kadar hassastır ki en ufak bir şeyde zedeenebilir, kolaylıkla yaralanabilir. Cilt sağlığının bozulması bebeklerde enfeksiyon riskini artırır. Cilt temizliğinin yanında banyo sıklığı çok önemlidir. Banyo bebek bakımının sağlıklı olmasında büyük yer tutar. Ortam koşulları banyo sıklığını etkiler. Bebek kendi evinde hergün veya gün aşırı yıkanabilir. Banyo suyu bebeğin vücut ısısında olmalıdır. Ortam ısısı ise 25-27 derece arasında olması tercih edilir.

  Bebek bakımı çok sıkıntılı ve incelik isteyen bir iştir. Bebek sağlığı için dikkat edilmesi gereken hususlar çok fazladır. Yavrunuzun sağlığına çok dikkat etmeniz gerekir. Sağlıcakla kalın.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Davranışlarınız Bebeğinizi Etkiliyor
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.