AIDS Ağız Yoluyla Bulaşır mı?

  AIDS ağız yoluyla bulaşıyor mu aids ağızdan bulaşır mı aids öpüşmeyle bulaşır mı aids hastalığı ağızdan bulaşır mı hiv ağız yoluyla bulaşır mı hiv ağızdan bulaşır mı hiv öpüşmeyle bulaşır…

  AIDS Ağız Yoluyla Bulaşır mı?

  AIDS Ağız Yoluyla Bulaşır mı? Aids ağızdan bulaşır mı aids öpüşmeyle bulaşır mı aids hastalığı ağızdan bulaşır mı hiv ağız yoluyla bulaşır mı hiv ağızdan bulaşır mı hiv öpüşmeyle bulaşır…

  AIDS ağız yoluyla bulaşıyor mu aids ağızdan bulaşır mı aids öpüşmeyle bulaşır mı aids hastalığı ağızdan bulaşır mı hiv ağız yoluyla bulaşır mı hiv ağızdan bulaşır mı hiv öpüşmeyle bulaşır mı sagliksiteniz.com’da açıkladı.

  Vücudumuzun bağışıklık sistemini doğrudan etkileyen ve çökmesine neden olan HİV virüsü, AIDS hastalığına yol açan bulaşıcı bir virüstür. HİV virüsü vücuda girdiği zaman bu kişilerde herhangi bir sağlık sorununa rastlanmaz, virüsün varlığı sadece kan tahlili ile ortaya çıkar.

  HİV virüsü

  AIDS hastalığına neden olan HİV virüsü vücuda sadece cinsel yolla, kan ve kan ürünleri verilmesi ya da anneden bebeğe geçerek bulaşmaktadır. Kısacası AIDS öpüşmeyle ya da ağız yoluyla bulaşmaz. Çoğu kişi AIDS hastası ile öpüşmenin ya da çok yakın temasta bulunmanın ağız yoluyla bulaştığını düşünür ve kendini AIDS fobisi içinde bulur.

  Ancak kesin olarak böyle bir bulaşma söz konusu değildir. AIDS hastasının tükürüğünde de virüs vardır, lakin tükürükte kan yoksa veya ağız içi yaraları bulunmuyorsa AIDS’in bulaşma riski kesinlikle yoktur. Kanlı tükürük ile temas söz konusu olduğu zaman, nadirde olsa risk vardır.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Yüzücü Kulağının (Dış Kulak) İltihaplanması
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.