Küçük Dil Şişmesine Ne İyi Gelir?

  Küçük dil şişkinliği mütenevvi nedenlerden ötürü husule gelen bir sorundur. Küçük dil şişmesine iyi gelen bitkisel yöntemler nelerdir, küçük dil nasıl iner doğal tedavi yöntemleri sizlerle buluştu.

  Küçük Dil Şişmesine Ne İyi Gelir?

  Küçük Dil Şişmesine Ne İyi Gelir? Küçük dil şişkinliği mütenevvi nedenlerden ötürü husule gelen bir sorundur. Küçük dil şişmesine iyi gelen bitkisel yöntemler nelerdir, küçük dil nasıl iner doğal tedavi yöntemleri sizlerle buluştu.

  Damak eteğinin ortasından sarkan uzantı “Küçük dil” olarak tanımlanır ve günümüzde pek çok insanın bademcik olarak düşündüğü dilimizin arka tarafında bulunan uzuv aslında küçük dilimiz olmaktadır. Küçük dilimiz boğazımızda üzüm tanesi gibi asılı durmakta ve sağlığımız açısından mütenevvi görevleri bulunmaktadır. Bu görevi arasında bakterileri ayırıp, sindirim sistemine veyahut solunum sistemine girmemesini sağlamaktır.

  Küçük dil şişkinliği husule geldiği zaman doğal tedavi yöntemlerinden çözüm bulabilmek mümkündür. Küçük dil şişmesine iyi gelen bitkisel tariflere sizler için makalemizde yer verdik. Küçük dil şişkinliği doğal tedavisi, küçük dil şişmesine iyi gelen bitkisel reçeteler sizlerle.

  Küçük Dil Şişmesine Ne İyi Gelir?

  Küçük Dil Şişmesine Doğal/Bitkisel Çözümler

  Reçete: 1

  Malzeme: Kına, Zeytin yağı .

  Hazırlanışı: 1 Kahve fincanı saf zeytinyağına; 3 kahve kaşığı kına kon İyice karıştırıldıktan sonra 1 Tatlı kaşığı kadar alınıp, küçük dilin etrafına sürülür.

  Reçete: 2

  Malzeme: Böğürtlen filizi, Sinirli yaprak, Sumak, Gül, Dut şurubu, Su.

  Hazırlanışı: 8 bardak suya; 4 tane böğürtlen filizi, 4 tane ufalanmış sinirli yaprak, 1 tatlı kaşığı sumak ve 3 tutam gül konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Suyuna; ı çay bardağı dut şurubu konur. İyi karıştırıldıktan sonra gargara yapılır.

  • Aynı işlem, her gün tekrarlanır.

  Reçete: 3

  Malzeme: Su.

  Hazırlanışı: 4 bardak suya; 3 tane kuru incir, 1 tatlı kaşığı Nane ve 1 tam dereotu konur. Kaynatıldıktan sonra süzülür. Suyuna, 1 çay bardak dolusu süzme bal konur.

  • İyice karıştırıldıktan sonra gargara yapılır.

  Sagliksiteniz.com

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Kurumuş Eller İçin Maske Tarifi
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.