Yoğurt Sivilceye İyi Gelir Mi?

  Yoğurt Sivilceye İyi Gelir Mi: Sivilce tedavisi için kullanılan doğal malzemelerden biri olan yoğurt, doğal bir antibiyotik görevi üstlenerek sivilcelere iyi gelmektedir.

  Yoğurt Sivilceye İyi Gelir Mi?

  Yoğurt Sivilceye İyi Gelir Mi? Sivilce tedavisi için kullanılan doğal malzemelerden biri olan yoğurt, doğal bir antibiyotik görevi üstlenerek sivilcelere iyi gelmektedir. İltihaplı sivilcelerin giderilmesini sağlayan yoğurt ile yapacağınız doğal maskeler ile cildinizdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

  Sivilce tedavisi için kullanılan doğal malzemelerden biri olan yoğurt, doğal bir antibiyotik görevi üstlenerek sivilcelere iyi gelmektedir. İltihaplı sivilcelerin giderilmesini sağlayan yoğurt ile yapacağınız doğal maskeler ile cildinizdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

  Yoğurt ile cilt bakımı yaparak sadece sivilcelerinizden kurtulmakla kalmaz aynı zamanda siyah nokta oluşumlarını da engellemiş olursunuz. Sizlere vermiş olduğumuz tariflerden faydalanarak sivilce tedavisi yapabilirsiniz.

  Yoğurtla Yapılan Sivilce Maskesi Tarifleri

  Yoğurtlu Sivilce Maskesi

  • 1 adet salatalık
  • 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt

  Salatalıkların kabuklarını soyduktan sonra blendera ekleyin ve üzerine de yoğurt ilave edip karıştırın. Öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize maskeyi yedirip 10 dakika kadar bekleyin ve sonrasında cildinizi suyla yıkayıp temizleyin. Uygulama sonrasında cildinizde buz küpü gezdirin. 4 günde 1 tekrarlayabilirsiniz.

  Yoğurtlu Sivilce Maskesi

  Kuru Ciltler İçin Yoğurtlu Sivilce Maskesi

  • 1 adet muz
  • 3 çay kaşığı yoğurt

  Muzu çatalla ezip yoğurtla birlikte karıştırın. Öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize karışımı yedirip 15 dakika bekleyin ve sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada 2 kere tekrarladığınızda cildinizdeki kırışıklık oluşumlarını önleyecektir.

  Yağlı Ciltler İçin Yoğurtlu Sivilce Maskesi

  • 3 çay kaşığı yoğurt
  • Yarım limon suyu

  Malzemeleri karıştırıp cildinize sürün ve 10 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile yıkayıp temizleyin. Uygulama sonrasında cildinize buz kompresi uygulayın. 3 günde 1 tekrarladığınızda sivilcelerinizi giderici etkiler gösterecektir.

  Hassas Ciltler İçin Yoğurtlu Sivilce Maskesi

  • 4 çay kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı bal
  BENZER YAZI :  Melisa Çayı Neye İyi Gelir?

  Yoğurt ve balı tahta kaşık kullanarak karıştırın ve cildinize yedirip 5 dakika bekleyin. Sonrasında soğuk su ile cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere kullanabileceğiniz bu maske, 5 dakikadan daha uzun süre ciltte bekletildiğinde tahriş yaratabilir. Nemlendirici ve antibakteriyel etkiler gösterir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.