Kanser Taraması Hangi Bölümde Yapılır?

  Hiçbir şikayetiniz olmasa bile mutlaka düzenli olarak kanser taramasından geçmeniz tavsiye ediliyor.

  Kanser Taraması Hangi Bölümde Yapılır?

  Kanser Taraması Hangi Bölümde Yapılır? Hiçbir şikayetiniz olmasa bile mutlaka düzenli olarak kanser taramasından geçmeniz tavsiye ediliyor. Çünkü çağımızın vebası olarak anılan kanser, giderek yaygınlaşıyor ve birçok insanın hayatını erken yaşta söndürüyor.

  Kanser taraması özellikle de ailesinin geçmişinde kanser hastalığı bulunan kişilerce kesinlikle ihmal edilmemelidir. Çünkü kanserde genlerin rolü büyüktür. Erken dönemde kanser tanısının konması, kanser tedavisinin çok daha kolay ve etkili olmasını sağlar. Erken dönemde kanser hastalığından haberdar olmak için kanser taraması test ve muayeneleri önemlidir.

  Kanser Taraması

  Kanser taramasına hastanelerin onkoloji bölümlerinde yapılmaktadır. 20’li yaşlardan sonra her yaşta Onkoloji bölümüne başvurarak kanser taraması yaptırabilirsiniz. Kadınlar ve erkekler için kanser risklerine göre belirlenmiş özel tarama programları bulunmaktadır. Aynı zamanda aile geçmişinde hangi kanser türü bulunuyorsa bu kansere göre de detaylı bir tarama işlemi Onkoloji bölümünde gerçekleştirilir.

  Yaş, cinsiyet, birinci derece yakınlarında kanser olup olmaması, yaşam biçimi gibi faktörlere bağlı olarak kanser açısından; normal, artmış veya yüksek riskten söz edilir. Aile yükünüz ve kişisel sağlık öykünüz uzmanlarımız tarafından değerlendirildikten sonra sizin için en uygun laboratuvar ve görüntüleme yöntemleri önerilecektir. Risk grubunuza göre yaptırmanız gereken tarama amaçlı muayenelerin sıklığı da değişecektir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Ağız Kanserinden Korunma Yolları
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.