Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?

  Buğday Yağının Faydaları: Buğday yağı, bitkisel doğal maske tarifleri hazırlarken sıkça yararlanılan bir malzemedir.

  Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?

  Buğday Yağının Faydaları Nelerdir? Buğday yağı, bitkisel doğal maske tarifleri hazırlarken sıkça yararlanılan bir malzemedir. E ve B vitaminlerini bolca barındıran buğday yağı, saç bakımı ve cilt bakımı uygulamalarında kullanılmaktadır.

  Buğday Yağının Faydaları

  Buğday yağı, bitkisel doğal maske tarifleri hazırlarken sıkça yararlanılan bir malzemedir. E ve B vitaminlerini bolca barındıran buğday yağı, saç bakımı ve cilt bakımı uygulamalarında kullanılmaktadır.

  Hafıza sorunları ve sindirim sistemi problemlerinde de etkili sonuçlar veren buğday yağı, gerektiği gibi kullanıldığında oldukça faydalı sonuçlar ortaya koyabilmektedir. Hücreleri yenileyici etkiler gösteren buğday yağı, keratin ve B-E vitaminlerini barındırması bakımından saç bakımında sıkça kullanılmaktadır. Saç köklerini besler ve saçların dökülmesini önler.

  Buğday Yağı İle Kırışıklık Giderme

  Buğday Yağının Cilt İçin Faydaları

  • Hücreleri yeniler
  • Yaşlanma karşıtı etkiler gösterir
  • Güneş lekeleri ve çillerin görünümlerini azaltır
  • Kuru ciltleri nemlendirir
  • Sivilceleri giderici etkileri vardır
  • Selülitleri yok eder
  • Yanık ve yara izlerini giderir
  • Göz altı morluklarını tedavi eder

  Buğday Yağı İle Kırışıklık Giderme

  Cildinizdeki kırışıklıkları gidermek için buğday yağından faydalanabilirsiniz. Bunun için 1 çay kaşığı buğday yağı, 1 çay kaşığı bal, yarım kiviyi ezip karıştırın ve hazır hale getirdiğiniz karışımı göz çevresine sürüp 20 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

  Buğday Yağı İle Saç Bakımı

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı çırpılmış yumurta
  • 1 yemek kaşığı buğday yağı

  Malzemeleri bir kasenin içinde karıştırın ve elde etmiş olduğunuz karışımı saç diplerine masaj yaparak yedirin. Ardından başınızı bir havluyla sarıp 2 dakika boyunca kurutma makinesiyle ısıtın. 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayıp maskeden arındırabilirsiniz. Haftada 1 olmak üzere 1 ay boyunca kullanabilirsiniz.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Melisa Çayı Neye İyi Gelir?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.