Elma Sirkesi Bal Karışımı Faydaları

  Elma sirkesi ve bal karışımı mücizesi sayesinde kansere kadar pek çok ciddi sağlık sorununun önlenmesi sağlanabildiği gibi tedavisi de mümkündür.

  Elma Sirkesi Bal Karışımı Faydaları

  Elma Sirkesi Bal Karışımı Faydaları Nelerdir?

  Elma Sirkesi Bal Karışımı Faydaları. Elma sirkesi ve bal karışımı mücizesi sayesinde kansere kadar pek çok ciddi sağlık sorununun önlenmesi sağlanabildiği gibi tedavisi de mümkündür. Elma sirkesi ve bal karışımı faydaları hakkında bilgi edinelim ve bu ikili mucizeye bir de sarımsak ekleyerek neler yapabildiğine makalemizden göz atalım.

  Elma sirkesi ve bal karışımı birçok hastalığın doğal yollarla ortadan kalkmasına olanak sağlamaktadır. Elma sirkesi ve bal karışımına eklenen sarımsak bu ikilinin gücünü daha da arttırmaktadır. Kısırlık kanser, astım gibi pek çok sağlık problemine elma sirkesi ve bal karışımı iyi gelmektedir.

  Sarımsak, elma sirkesi ve baldan oluşan bu karışım pek çok hastalığın iyileştirilmesinde oldukça etkili olmuştur. Soğuk algınlığı, yüksek tansiyon, iltihap, astım, yorgunluk, halsizlik, infetilite ve kanser gibi pek çok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca kötü kolesterol düzeyini (LDL kolesterol) düşürdüğü ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.

  Yapılan pek çok çalışma bu sarımsak, elma sirkesi ve baldan oluşan bu doğal üçlünün kanser hastalıkları üzerinde tedavi edici özelliğinin bulunduğunu göstermiştir. Bu karışımı kullanan hastaların, kanserin etkilerinin üstesinden gelmeye başladıkları ve hatta bazı hastaların kanseri tamamen yendiği rapor edilmiştir.

  Karışım aç karnına yani mide tamamen boş iken tüketilmelidir. Böylece etkisi çok daha fazla olmaktadır. Yapılan pek çok çalışma ile, bu karışımı kullanan yüksek tansiyon hastalarının, karışımı kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra, kötü kolesterol düzeylerinin ve tansiyonlarının önemli düzeyde düştüğü kanıtlanmıştır.

  Doğal ilaç niteliğindeki bu karışımın en iyi tarafı da malzemelerinin kolay temin edilmesi ve hazırlanmasının çok kolay oluşu!

  Karışımın içeriğindeki maddeler zaten periyodik diyetimizde bulunan ve sıklıkla tükettiğimiz doğal besinler olduğundan kullanım sonrasında hiçbir yan etkisi de olmayacağından, güvenle tüketilebilen besinlerdir. Bu yüzden de yukarıda belirtilen hastalıklara sahip olmasanız bile düzenli olarak tüketmenizde hiç ama hiçbir sakında yoktur, aksine bağışıklık sisteminiz güçleneceğinden vücut direnciniz artacaktır.

  BENZER YAZI :  Ekinezyanın Faydaları
  Elma Sirkesi Bal Karışımı Faydaları

  Karışımın hazırlanması şu şekildedir:

  Malzemeler:

  • 10 diş sarımsak
   •
  • 1 çay bardağı elma sirkesi
   •
  • 1 çay bardağı bal (organik bal olması çok daha iyi sonuçlar verecektir)

  Hazırlanması:

  Tüm karışımı blendera koyun ve 60 – 90 saniye boyunca hepsini karıştırın. Karışımı cam bir kavanoza koyup kapağını kapatın ve buzdolabında saklayın.

  Hazırlanan karışımı buzdolabında saklayarak maksimum 5 gün içerisinde tüketmelisiniz, eğer sonrasında arttıysa hala tüketebilirsiniz, ürün bozulmamıştır, ancak etkileri azalacaktır.

  Nasıl Tüketilmelidir?

  Karışımı tüketmenin pek çok yolu vardır. Bunlardan biri, her sabah, kalkar kalkmaz, aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketmek şeklinde olabilir. Ancak tadından hoşlanmıyorsanız, en sevdiğiniz meyve suyunuzun yada normal suyun içine ekleyerek de tüketebilirsiniz. Burada en önemli nokta sabahları aç karnına tüketmektir. Bu karışım günden güne daha popüler olmakta ve daha çok insan tarafından hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.