Ergenlerde Kilo Verme Sorunu

  Ergenlik döneminde pek çok gencin başı kiloları ile derttedir. Kimisi aşırı zayıflıktan kimiside aşırı kilodan yakınır.

  Ergenlerde Kilo Verme Sorunu

  Ergenlerde Kilo Verme Sorunu. Ergenlik döneminde pek çok gencin başı kiloları ile derttedir. Kimisi aşırı zayıflıktan kimiside aşırı kilodan yakınır. Ergenlerde kilo verme sorununu ele aldık ve bu soruna çözüm yöntemlerini açıkladık.

  Ergenlik döneminde yaşanan kilo sorunlarının hem ergenlik dönemine giren gençlerin psikolojilerini bozmakta hem ailelerin bu durumdan negatif etkilenmesine yol açmaktadır. Ergenlik döneminde kilo verme sorunları ve çözümleri yer alan makalemizden edineceğiniz bilgiler sayesinde, sorunun ciddileşmesini engelleyebilir ve kilo verme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

  Ergenlerde kilo verme sorununun üstesinden gelebilmek için ilk yapmanız gereken evladınızın doğru bir hedeflemeye sahip olmasını sağlayarak gerçekçi kilo verme çalışmalarına başlamasını sağlamaktır. Bir ayda onlarca kilo vermesinin gerçekçi ve sağlıklı olmayacağını ona açıklamanız hem sonrasında hayal kırıklığı yaşamasını engelleyecektir hem de hedefinin daha ulaşılabilir olmasını sağlayacaktır.

  Ergenlerde kilo verme sorunu

  Doğru bir beslenme rejimi düzenleyerek hem vücudunun gelişim gösterdiği bu önemli dönemde gelişiminin devam etmesini sağlayabilir hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olabilirsiniz. Ergenlikte kilo vermek için takip edilmesi gereken beslenme programını beslenme uzmanlarıyla birlikte oluşturabilir ve böylece muhtemel riskleri bertaraf edebilirsiniz.

  Her ne kadar beslenme kilo vermenin oldukça büyük bir kısmın oluştursa da doğru şekilde egzersizler yapmak da bir diğer parçasını oluşturuyor. Özellikle ergenlik döneminde karşılaşılan fiziksel yorgunluk ve tembelliğin üstesinden gelebilmek ergenlerde kilo vermeyi oldukça kolaylaştırabilmektedir. Zira hareketsiz bir yaşam tarzı benimserken bir yandan da fast food gibi gıdalarla beslenen çocuğunuzun kilo alması kaçınılmazdır ve bunun önüne geçmenin en kolay yolu düzenli egzersizleri bir aile düzeni haline getirmekten geçmektedir.

  Sadece fiziksel koşullar değil aynı zamanda ruhsal koşullar da kilo sorunlarını oluşturanlar arasında yer alıyor. Kendini değerli hissetmeyen ve depresyona kapılan ergenler bu koşullar altında daha da sağlıksız hale geliyorlar ve düzensiz bir hayata kapılabiliyorlar. Çocuğunuza olan sevginizi doğru şekilde göstermeniz ve onu fiziksel özellikleri ile yargılamamanız motivasyonunu koruması için çok önemli.

  Ev içerisinde bulunan bireylerin de kendi sağlık ve kilolarına dikkat etmeleri, sağlıklı beslenmeleri ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları elbette ergenleri etkileyecektir ve ilk olarak aile bireylerini kendine örnek alan çocukların yanlış alışkanlıklar edinmesini de engelleyecektir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Obezite Davranış Değişikliği Tedavisi
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.