Yağ Bezeleri Neden Oluşur, Nasıl Geçer?

  Bazılarımızın vücudunun çeşitli bölgelerinde bazılarımızın ise sadece göz çevresinde yağ bezelerine rastlanır.

  Yağ Bezeleri Neden Oluşur, Nasıl Geçer?

  Yağ Bezeleri Neden Oluşur, Nasıl Geçer? Bazılarımızın vücudunun çeşitli bölgelerinde bazılarımızın ise sadece göz çevresinde yağ bezelerine rastlanır. Göz çevresindeki yağ bezeleri korkulacak kitleler değildir, iyi huylu kistlerdir. Peki, yağ bezeleri nedenleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

  Birçok yağ bezesi göz çevresinde küçük boyutta ortaya çıktığı için, herhangi bir tedavi yöntemi uygulamaya gerek olmayan kistlerdir. Aslında kesin olarak da yağ bezelerinin nedenleri henüz bilinmiyor. Ancak ciddi boyutta olan ve ağrıya yol açan yağ bezelerinin tedavisi için bir uzmana başvurulmalıdır. Göz çevresindeki yağ bezeleri risk teşkil etmez.

  Yağ Bezeleri Neden Oluşur, Nasıl Geçer?

  Yağ Bezesi Nedenleri

  Vücudun diğer bölgelerinde ortaya çıkan yağ bezeleri giderek büyüyor ve ağrı gibi çeşitli şikayetlere yol açıyorsanız, lokal anestezi altında bu dokuların alınması sağlanır. Kimi yağ bezeleri biz farkına bile varmadan kendiliğinden çıkıp yeniden kaybolur. %99’u sıkıntıya yol açamaz.

  Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

  Psikolojik olarak rahatsızlık duyduğunuz yağ bezelerinden kurtulmak için bir uzmana başvurabilirsiniz. Ancak sizi rahatsız etmiyorsa, tedavi edilmesine de gerek yok demektir. Sağlığınızda herhangi bir sorun yaratmayan yağ bezelerine dokunmayın ve onları patlatmaya da çalışmayın.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Gözler İçin Egzersizler
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.