A’dan Z’ye Şifalı Bitkiler ve Özellikleri

  Şifalı Bitkiler ve Özellikleri Şifalı bitkiler yüzyıllardır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

  A’dan Z’ye Şifalı Bitkiler ve Özellikleri

  A’dan Z’ye Şifalı Bitkiler ve Özellikleri Şifalı bitkiler yüzyıllardır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Günümüzde alternatif tıbbın kimyasal ilaçlar karşısında daha da önem kazanması ile yeniden eski önemine kavuşan şifalı bitkiler uygun dozlarda.

  Şifalı bitkiler yüzyıllardır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Günümüzde alternatif tıbbın kimyasal ilaçlar karşısında daha da önem kazanması ile yeniden eski önemine kavuşan şifalı bitkiler uygun dozlarda, ölçülü düzeylerde kullanıldığında pek çok hastalığa çare olmaktadır.

  Adaçayı

  Adaçayı

  Astım ve solunum yolu rahatsızlıkları olanlar için oldukça faydalıdır. Boğaz ağrısı, öksürük, mide ve bağırsak gazları, bulantı gibi hastalıklara iyi gelir.

  Biberiye

  Biberiye

  Hazımsızlık, migren, astım, bronşit, anemi, çarpıntı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Adet ve idrar söktürücüdür.

  Civanperçemi

  Civanperçemi

  Özellikle kadın hastalıklarında sıkça kullanılır. Adet söktürücüdür. PMS, adet azlığı veya çokluğu, rahim hastalıkları gibi durumlara oldukça etkilidir.

  Defne

  Defne

  Yüksek ateşi düşürmeye yardımcı olur. Nevraljiye bağlı ağrıları dindirir. Adet ve idrar söktürücüdür.

  ebegümeci

  Ebegümeci

  Solum yolu hastalıklarına iyi gelir. Kabızlık, mide bulantısı, yüksek ateş, bademcik iltihabı, bronşit, dişeti hastalıkları gibi pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılır.

  Fesleğen

  Fesleğen

  Baş dönmesini durdurmaya yardımcı olur. Öksürük, hazımsızlık gibi rahatsızlıkları giderir. Ağız yaralarına iyi gelir. Ayrıca sivrisinek, tahtakurusu gibi böcekleri uzaklaştırır.

  Gelincik

  Gelincik

  Merhem hâlinde kullanıldığında yanıklara iyi gelir. Astım, bronşit, boğmaca, nefes darlığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Uykusuzluğu giderir.

  hindiba

  Hindiba

  İdrar ve balgam söktürücüdür. Egzama, güneş yanığı, böcek sokması gibi durumlarda kullanılır.

  ıhlamur

  Ihlamur

  Uykusuzluğu, kansızlığı, kabızlığı, bağırsak spazmlarını giderir. Mide ülseri, soğuk algınlığı, kansızlık, kalp yetmezliği, saç dökülmesi gibi sorunların tedavisinde kullanılır.

  BENZER YAZI :  Kolin Faydaları Nelerdir?
  Kakule

  Kakule

  İştah açıcıdır. Mide hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mide ve bağırsak gazlarını giderir.

  Lavanta

  Lavanta

  Ateş düşürücü özelliktedir. Karaciğer rahatsızlıklarına ve uykusuzluğa karşı etkilidir.

  melisa

  Melisa

  Mide ve bağırsak spazmlarını giderir. Kalbi güçlendirmeye yardımcı olur. Baş dönmesi, kulak çınlaması, bayılma, psikolojik sıkıntılara bağlı şikâyetlerin giderilmesinde kullanır. Adet düzenleyici özelliktedir.

  Nane

  Nane

  Hazmı kolaylaştırır. Mide bulantısı, karaciğer yetmezliği, mide spazmları, öksürük, grip, adet düzensizlikleri üzerinde etkilidir. Anne sütünü artırıcı özelliktedir.

  Okaliptüs

  Okaliptüs

  Solunum sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde etkilidir. Nezle, bronşit, astım, verem ve yüksek ateş tedavisinde kullanılır.

  Papatya

  Papatya

  Spazm çözücüdür. Karın, bel ve baş ağrılarında etkilidir. Yatıştırıcı özelliği ile uykusuzluk çeken çocuklara iyi gelir.

  Roka

  Roka

  İdrar ve ödem söktürücüdür. Dalak ve karaciğer rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.

  Tarçın

  Tarçın

  İştah açıcıdır, hazmı kolaylaştırır. Sürmenaj tedavisinde kullanılır. Bağırsak kurtlarının dökülmesine yardımcı olur.

  Yasemin

  Yasemin

  Romatizma ve mafsal ağrılarında, kabızlıkta etkilidir. Ateş düşürücü özelliktedir.

  Zencefil

  Zencefil

  İştah açar. Mide bulantısı, ishal ve bağırsak bozukluklularını giderir. Soğuk algınlığına iyi gelir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.