Bireysel Danışman Döndü Çetiner

  Bireysel Danışman Döndü Çetiner

  Bilinçaltı terapisti, aile danışmanı, terapist, bireysel danışman Döndü Çetiner, yaklaşık 10 yıldır psikoloji konusu ile ilgilenmektedir. Sayısız danışmanına psikolojik destekte bulunan Döndü Çetiner kendisini geliştirerek terapilerine devam etmektedir.

  Döndü Çetiner Kimdir?

  1966 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Döndü Çetiner, eril denilebilecek bir düzenden kendi benliğini kanıtlayarak, erkek hegemonyasını yıkmayı başarmıştır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep’te, Üniversiteyi ise Erzurum İbrahim Hakkı Sağlık Ana – Çocuk Sağlığı bölümünden mezun olarak bitirmiştir.

  Yaşadığı ruhsal ve psikolojik birçok olay onu psikoloji ile ilgilenmeye itti. 10 yıldan daha uzun süredir psikoloji ile ilgilendi. Kendisini bu konuda geliştirmeye adadı ve Bilinçaltı terapisi, Aile danışmanlığı, Hipnoz gibi konularda eğitimler gördü. Uzman öğretmenlik sınavında Türkiye 187’incisi oldu. Öğretim hayatını derecelerle bitiren Döndü Çetiner, eğitim sonrası yaşamında da aynı disiplini göstermeye devam etti.

  döndü çetiner kimdir

  Bireysel ve Aile Danışmanı Döndü Çetiner

  Edindiği bilgilerin üstüne ekleyerek ilerlemeye devam etti, birçok insanın yaşamına dokunarak onların psikolojik sorunlarıyla ilgilendi, bu sürede araştırmalarına devam ederek bilgi ve tecrübesini bir adım öteye taşıdı. Birçok terapi hizmeti ile danışanlarına mutlu bir hayatın yolunu, sorunlarla nasıl baş edebileceklerini gösterdi.

  Aynı zamanda iki şiir kitabı, iki tane de birey ve aile konulu kitaplar yazdı. Hadi Anne Baba Okula Gidelim, Kral Çıplak , İncir Yaprağından Tespih Taneleri ve Azad adlı kitaplarını yayınladı. Her bir kitabı ilk basımlarında okuyucuları tarafından ilgiyle karşılanıp ikinci basımlarına geçti.

  Şu anda İstanbul’da yaşayan Döndü Çetiner, bilinçaltı terapistliği, bireysel danışmanlık, hipnoz ile baş ağrısını geçirme, aile danışmanlığı, yaşam amacını keşfetme gibi konularda danışanlarına destek vermektedir.

  Bireysel Danışmanlık Nedir?

  Bireysel danışmanlık, konuşma yoluyla zihinsel ve duygusal bozuklukların tedavisi için bir şemsiye terimdir. Bireysel koçluk ile amaç, bireyin içinde bulunduğu durumun nedenlerini ortaya çıkarmak, sorunu daha iyi anlamak ve çözümü kullanmayı öğrenmektir.

  aile bireysel danışman

  Bireysel danışman, Aile danışmanlığı ile çözülmemiş sorunlarınızı ortadan kaldırın!

  Bireylerin kendilerini daha iyi anlamalarına, davranışlarını anlamalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak; karşılaştıkları akademik, kişisel ve sosyal sorunlarla başa çıkma becerileri kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış, danışmanlar ve bireyler arasında bire bir ve gizli bir süreçtir.

  Bilinçaltı Terapisi Nedir?

  Bilinçaltı terapisi, zihin rahatlarken uygulanan hipnoz kullanılmayan bir tekniktir. Amacı, geçmişte olumsuz duygu, düşünce ve davranışların neden olduğu ve şimdiki yaşamı etkileyen zihinsel, psikolojik, duygusal ve fiziksel bozuklukları belirlemektir.

  Kişi izin verdiği ölçüde, bu engelleri kaldırmasına ve dönüştürmesine yardım edilir, böylece kendilerini iyileştirir.

  Beynimizi korumak için beynimiz tüm rahatsız edici kayıtları bilinçaltına atar ve olayı unutmak için gerekli savunma mekanizmalarını geliştirir. Ancak çözülmeden bilinçaltına atılan bu tür kayıtlar, enerji alanlarımızda stres yaratmaya devam eder ve benzer deneyimlerle karşılaşıldığında tetiklenir.

  Terapi sırasında bilincin materyalleri kullanarak oluşturduğu hikayelere (semboller, arketipler, çağrışımlar vb.) odaklanılır. Sunulan hikayenin düz bir bilinçaltı kolajı, geçmiş yaşam hafızası veya vizyon olup olmadığı önemli değil.

  Kaynakça:

  Bireysel Danışman Döndü Çetiner  – https://www.donducetiner.com/

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Sevgili Kavgası Ne Zaman Sonlandırılmalı?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.