Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

  Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir: Lazer epilasyonun zararları genelde kullanılan lazer çeşidinden kaynaklanır. Bazı lazer aletleri derinin daha alt tabakasına etki eder.

  Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

  Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir: Lazer epilasyonun zararları genelde kullanılan lazer çeşidinden kaynaklanır. Bazı lazer aletleri derinin daha alt tabakasına etki eder. Bazıları ise yüzeysel olarak etkileyen dalga boylarından oluşur. Derinin alt tabakalarına fazla miktarda verilen ışınlar deride yanıklara neden olabilir.

  Lazer epilasyonun zararları genelde kullanılan lazer çeşidinden kaynaklanır. Bazı lazer aletleri derinin daha alt tabakasına etki eder. Bazıları ise yüzeysel olarak etkileyen dalga boylarından oluşur. Derinin alt tabakalarına fazla miktarda verilen ışınlar deride yanıklara neden olabilir.

  Lazer Epilasyon Zararları

  Lazer Epilasyon Zararları

  1- Lazer epilasyondan etkilenen açık tene sahip kişilerde akne oluşumu görülebilir. Epilasyon yapıldıktan sonra görülen kızarıklıklar çoğu zaman geçicidir. Yaklaşık olarak bir hafta içerisinde geçer. Epilasyondan sonra şiddetli bir şekilde kaşıntı hissi duyabilirsiniz. Bu yan etkileri sizi çok etkilemez. Hafif etkilerin geçmesi kısa sürelidir.

  2- İnsanlarda Lazer epilasyonun en fazla görülen zararı yanma ve deride lekelenme yapmasıdır. Bu durumun önüne geçmek için 30 faktör veya 50 faktör güneş kremi kullanmalısınız. Yüz bölgesine epilasyon yapıldıktan sonra kışın 30 yazın ise 50 faktör güneş kremi kullanılmalıdır.

  3- Lazer epilasyonun İnsan vücudunu derinden etkileyecek zararlarına rastlanmamıştır. Bazı hassas cilde sahip kişilerde yan etkilerinin bir hafta değil bir ay içerisinde geçtiği gözlemlenmiştir.

  4- Lazer epilasyondan sonra bronzlaşmak ve solaryuma girmek zararlı sonuçlar doğurabilir. Yaz mevsiminde ciltle direk temas halinde olan güneş ışınları, lazer etkilerinin ters tepmesine neden olabilir.

  5- Bayanların en çok merak ettiği sorulardan biride genital bölgeye zarar verip vermediğidir. Genital bölgede koldan farksız bir yapıdadır ve lazer epilasyon yaptırılması son derece normaldir. Yumurtalarınıza zarar vermez ve rahim kanseri gibi hastalıklara neden olmaz.

  6- Gebe bayanların lazer epilasyondan kaçınmaları gerekir. Hamilelik döneminde lazer ışınları bebeği olumsuz etkiler.

  BENZER YAZI :  Kaş Bakımı İle Gözler Üzerinizde Olsun

  7- Cildinizin herhangi bölgelerinde sedef gibi deri hastalıkları varsa lazer epilasyon zararlıdır. Uygulanan bölgede sedefin artmasına ve büyük alanlara yayılmasına neden olur. Bu nedenle deri hastalıklarına sahip kişiler tarafından kullanılması zararlıdır.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.