Gluten Kilo Yapar mı?

  Gluten hassasiyeti bulunan hastaların, gluten içermeyen gıdalarla beslenmesi genel sağlıkları açısından faydalı oluyor.

  0
  6.435
  Gluten Kilo Yapar mı?

  Gluten Kilo Yapar mı? Gluten hassasiyeti bulunan hastaların, gluten içermeyen gıdalarla beslenmesi genel sağlıkları açısından faydalı oluyor. Peki, diyet yapanlar gluten içeren besinleri tüketirse kilo vermekte zorlanır mı? İşte bu sorunun yanıtı gluten kilo yapar mı başlıklı makalemizin devamında.

  Glutensiz beslenmenin genel sağlık açısından faydaları konusunda uzmanların farklı görüşleri bulunmaktadır. Glütensiz beslenmenin zayıflattığı hakkında kesin olarak bilimsel bir araştırma bulunmamaktadır. Gluten, buğday, çavdar ve arpada bulunan bir tür proteindir. Çölyak hastalığı bulunanlar glutensiz beslendikleri zaman şişkinlik ve ağrı gibi şikayetlerle karşılaşmazlar.

  Gluten Diyeti Sağlıklı mı?

  Gluten Diyeti Sağlıklı mı?

  Gluten pek çok gıdanın içinde bulunmaktadır, sadece tahıl ürünleri ile sınırlı değildir. Çölyak hastaları mutlaka hazır aldıkları gıdaların içinde “glutensiz” ibaresi olmasına dikkat etmelidir. “Gluten içermez” yazan gıdaları tüketmek yaşanma ihtimali olan ciddi sorunların önüne geçmek demektir.

  Gluten Kilo Aldırır mı?

  Kilo vermek isteyenler gluten diyeti uygulamasına başvurmamalıdır. Çünkü makalemizin başında da dediğimiz gibi, glutenin zayıflamaya olumlu ya da olumsuz etkisi olduğuna dair bir araştırma bulunmamaktadır. Önemli olan beslenmede alınan kalorinin miktarıdır. Alınan kalori harcanan kaloriden fazla ise, kilo sorunları ortaya çıkar. Sadece şunu diyebiliriz ki, Gluten içeren gıdalar kalori içerdiğinden aşırı tüketildiklerinde, aynı gluten içermeyen gıdalar gibi kilo almanıza neden olabilir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Limon Diyeti Nasıl Yapılır?
  ETİKETLER: , ,
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.