Dış Gebelik Nasıl Anlaşılır?

  Dış gebelik nedir ve nasıl anlaşılır sizler için makalemizde bu soruların yanıtlarına yer verdik.

  Dış Gebelik Nasıl Anlaşılır?

  Dış Gebelik Nasıl Anlaşılır? Sizler için makalemizde bu soruların yanıtlarına yer verdik. Dış gebelik ne gibi tehlikelere yol açar makalemizden bu sorunun da yanıtını alabilirsiniz.

  Hamilelik, kadının yumurtalıkları tarafından döl yatağına her ay gönderilen yumurta ile erkeğin spermi birleşmesi ile gerçekleşir. Sperm ile döllenen yumurta rahme hareket eder ve orada 9 ay boyunca gelişerek 9 ay sonra bebek dünyaya gelir. Ancak döllenen yumurtanın fallop tüplerinde kalması, rahme gitmemesi dış gebeliği oluşturur. Dış gebelik tehlikeli bir durumdur ve derhal müdahale edilip sonlandırılması gerekir. Aksi durumda kadının sağlığı ciddi tehlikeye girer.

  Dış Gebelik Nasıl Anlaşılır?

  Dış Gebelik Nasıl ve Ne Zaman Belli Olur?

  Rahme gitmeyen fallop tüplerinde kalan döllenen yumurta, fallop tüplerine ciddi zarar verir. Bu durum bir sonraki gebeliği de etkiler. Bir kez dış gebelik geçirmiş ve bundan çok geç haberi olmuş kadınlar, daha sonra gebe kaldıklarında önceden yaşadıkları dış gebelik fallop tüplerinin işlevinin bozulmasından tekrar dış gebelik riski ile karşılaşabilir.

  Dış gebelik anne adayı tarafından anlaşılması imkansız bir sorundur. Mutlaka her anne adayı gebe olduğunu öğrendikten sonra bir uzmana muayene olmalıdır. Ancak uzmanlar tarafından yapılacak muayeneler esnasında anlaşılır.

  Dış Gebelik Belirtileri Nelerdir?

  • Vajinada hafif kanama
  • Mide bulantısı ve ağrılı kusma
  • Alt karında ağrı olmaya başlar. Embriyo geliştikçe ağrılar artmaktadır.
  • Karında keskin kramplar.
  • Vücudunuzun bir tarafında ağrı
  • Baş dönmesi ya da güçsüzlük
  • Çok erken kanda gebelik testi yaptırdıysanız 48 saat sonra bunun en az iki katına çıkması gerekir. Ancak katlanması yetersizse dış gebeliği gösterir.
  • Omzunuzda, boynunuzda ya da rektumda ağrı
  • Fallop tüplerinin zarar görmesi durumunda bayılmaya yol açabilecek kadar sert ağrı ve kanama
  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Limon İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.