Saç Uzatma ve Saç Bakımı

  Saç Uzatma yolları, doğal kürler ve saç bakım ürünleri ile mümkün olabilmekte.

  Saç Uzatma ve Saç Bakımı

  Saç Uzatma ve Saç Bakımı. Saç Uzatma yolları, doğal kürler ve saç bakım ürünleri ile mümkün olabilmekte. Saç uzatma için bazı bilinen yanlış yöntemler ve doğru saç uzatma yöntemleri paylaşılıyor.

  Bir kadın için saçları çok önemlidir. İster kısacık olsun, ister beline kadar uzasın her zaman bakımlı ve canlı görünmesi için çaba gösterir. Doğru uygulamalar ve malzemeler bilinirse, herkes canlı saçlara sahip olabilir. Saç uzatma yolları birçok şekilde uygulanabilir. Saç uzatma kürü hazırlanabilir ya da nemlendirici etkisi verilebilir.

  Saç Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?

  Çoğu kadının hayalinde, upuzun ve ışıltılı saçlar yatar. Her ne kadar bakımı zor olsa da, birçok modele ve kesime daha uygundur. Uzun saç kadınları olduğundan daha genç ve havalı gösterir. Daha kadınsı bir görünüm sağlar. Saç uzatmak için yapılması gerekenler dendiğinde ilk olarak yıkama işlemi düşünülmelidir. Saçı her gün yıkamak bilinenin aksine çok zararlıdır. Saç kendi ürettiği yağdan beslenerek gelişir. Sürekli yıkanan saçın yağ dengesi bozulur ve şampuan etkisi ile doğallığını yitirir. Bu nedenle en ideal olanı, iki günde bir yıkamaktır. Böylelikle saç yağ üretmeye devam eder ve uzaması da kesilmez.

  Saç uzatma yolları için diğer dikkat edilecek etken, kullanılan malzemeler ve içerikleridir. Paraben içeren ürünler kullanılmamalıdır. Keratin ile oluşturulan ve zeytinyağı gibi doğal ürünlerden faydalanan şampuan ve benzeri bakım ürünleri kullanılmalıdır. Nem dengesi korunan, güneş ışığı gören ve hasar verilmesine engel olunan saçlar sağlıkla uzar. Saçın sağlıklı olarak uzaması için ayda bir kez kırıklar da aldırılmalıdır. Kırıkları alınmayan saçlar, uzadıkça daha da cansızlaşarak hiçbir şekilde modeli tutmaz. Düzleştirme, dalga ve topuz gibi modeller kendisini göstermez. Dipten uygulanan maske ve kremler sayesinde saçlar daha çabuk uzar.

  BENZER YAZI :  4 Faydasıyla Üzüm Çekirdeği Yağı

  Evde sarımsak ve zeytinyağı ile hazırlanan kürler ile de saç uzaması gerçekleştirilebilir. Kokunun çıkması için bol su ile durulanması şarttır. Saç uzatmak gerçekten sabır ve emek isteyen bir iştir.

  Saç Uzatma ve Saç Bakımı

  Saç Bakım Teknikleri

  Kullanılan malzemelerin kaliteli ve doğal içerikli olanları alındıktan sonra nasıl uygulanması gerektiği de önemlidir. Saç bakım maskeleri çok işe yaramaktadır. Saçları canlı tutmak, ölü saçlardan arınmak ve saç derisini güçlendirmek için düzenli bakım yapmak ya da yaptırmak şarttır. Haftada 2-3 kez saç bakımı uygulanmalıdır. Her gün saç bakımı yapılması, saçtaki yağı arttırır ve çabuk yağlanmaya sebep verir. Uygun derecede yapıldığında saç neminde denge sağlanır. Zeytinyağı mucizesi saçlar için her zaman kullanılmalıdır. Kremler hem dipler için hem de saç uçları için ayrı uygulanmalıdır. Saç bakımı ürünleri için kalite çok önemlidir. Piyasadaki ucuz ürünler saçlara zarar verir. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürünler vardır. Saç derisine masaj uygulayarak yıkama sağlanmalıdır. Kremler ve yağlar sürüldükten sonra durulama aşamasında dikkat edilmelidir. Biriken kremler gözenekleri kapatırsa saç uzaması engellenir. Bu nedenle temizliği ve bakımı her zaman doğru bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

  Sagliksiteniz.com

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.