Hamilelikte Anne Sağlığı ve Beslenme

  Hamilelikte beslenme ve spor gibi faaliyetler, artık iki can taşındığı için daha da dikkat edilmesi gereken bir hal alıyor.

  Hamilelikte Anne Sağlığı ve Beslenme

  Hamilelikte Anne Sağlığı ve Beslenme. Hamilelikte beslenme ve spor gibi faaliyetler, artık iki can taşındığı için daha da dikkat edilmesi gereken bir hal alıyor. Hamilelikte anne sağlığı ile ilgili tüm detaylar konumuzda.

  Hamilelikte Anne Sağlığı

  Hamilelik dönemleri hiç kuşkusuz hayatın hem en zor hem de en güzel dönemleri olarak adlandırılmaktadır. Bu dönemde ele alınan her durum, dikkat edilen dengeli beslenme ve su tüketimi, duş alımı gibi durumlar her zaman büyük bir önem arz etmektedir. Özellikle de gebelik döneminde, anne adaylarının en fazla durması gereken konulardan biri de dengeli beslenmedir. Çünkü dengeli beslenme bozuksa genel olarak tüm sağlıkta bozulmalar meydana gelecektir. Sağlıklı ve kaliteli bir gebelik dönemi geçirmek istediğinizde mutlaka günde en az 3 öğün yemelisiniz ve mutlaka sık sık da atıştırmalıklardan faydalanmalısınız. Çünkü siz artık iki can taşıyorsunuz ve normalde yediklerinizin neredeyse iki katı tüketim yapmanız gerekmektedir.

  HAMİLELİKTE BESLENME

  Gebelik döneminiz boyunca zaten mutlaka düzenli olarak bir doğum doktoru gözetiminde olacaksınızdır. Bu nedenle doktorunuz sizlere vitamin, fosfat ve demir takviyesi yapacak olan haplar, şuruplar ya da iğneler verebilir. Bunları da kullanmaya devam ederek vücudunuzda bulunan tüm eksikleri onarmanız gerekmektedir. Bu sebepten ötürü mutlaka günlük demir, kalsiyum, fosfat ve vitamin alımınıza ilaçlar dışında da dikkat etmeniz gerekmektedir. Hergün mutlaka öğün sayınızı 5’e çıkarmalısınız. En az 2 litre su içerek vücudunuzdaki nemi korumalısınız. Demir, kalsiyum, fosfat ve vitamin açısından zengin olan yiyecek ve içecekleri her öğün saatinizde bolca tüketmeye özen göstermelisiniz. Kahve, çay, kola gibi asitli ve kafein içeren içeceklerden olabildiğince uzak kalmalı hatta gebelik döneminiz boyunca tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız. Özellikle de sigara ve alkol tüketiminden mutlak surette uzak kalmalısınız.

  BENZER YAZI :  Selülitlerden Nasıl Kurtulmalı?
  HAMİLELİKTE SPOR

  HAMİLELİKTE SPOR

  Evet gelelim en önemli durumlardan bir diğerine. Hamilelik dönemi gün geçtikçe ağır bir hal alsa da mutlaka sporlarınızı aksatmadan yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız hareketler ve yürüyüşler hem gebelik döneminiz boyunca hem de doğum anınızda size çok fayda sağlayacaktır. Spor yaparken kullanacağınız aletler, aletsiz yapacağınız hareketler ve sık sık yapmanız gereken yürüyüşler sonucunda ne kadar rahat bir doğum yapıyor olacağınızı göreceksiniz. Kaslarınız gevşeyecek ve kendinizi bu şekilde daha korkusuz da hissetmiş olacaksınız.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.