Obezite Davranış Değişikliği Tedavisi

  Obezite hastalığında uygulanan tedavi yöntemlerden biri olan obezite davranış değişikliği, obezite davranış tedavisi ve obezitede davranış değişikliği tedavisi nasıl yapılır.

  Obezite Davranış Değişikliği Tedavisi

  Obezite Davranış Değişikliği Tedavisi. Obezite hastalığında uygulanan tedavi yöntemlerden biri olan obezite davranış değişikliği, obezite davranış tedavisi ve obezitede davranış değişikliği tedavisi nasıl yapılır sizler için bu sorulara ve merak edilenlere sagliksiteniz.com’da yer verdik.

  Obezite hastalığına yakalanmadan önce korunmak, atılacak en doğru adımlardan bir tanesidir. Gerekli beslenmeye dikkat ederek gerekse düzenli egzersiz sayesinde obeziteden korunmak mümkün. Ancak obezite hastası oldum diye hemen endişeye ve üzüntüye kapılmanıza da gerek yok, çünkü henüz her şey bitmiş değil. Obezitede uygulanacak beslenme ve egzersiz programı yanı sıra, davranış değişikliği tedavisi de uygulanmaktadır. Obezite davranış tedavisi hakkında bilgi edinelim.

  Obezite Davranış Değişikliği Tedavisi

  Obezite davranış değişikliği tedavisinde, aşırı kilo almaya yol açan yemek yeme ve fiziksel aktivite ile alakalı olumsuzlukları, olumlu yöne doğru çekme uygulamalarına başlanır. Olumsuz davranışları hayatınızdan çıkartarak, olumlu davranışları pekiştirip bunu bi yaşam biçimi haline dönüştürme, obezitenin davranış değişikliği tedavisinde uygulanır.

  Davranış değişikliği tedavisinin basamakları ise şöyledir:

  • Kendi kendini gözlemleme
  • Uyaran kontrolü
  • Alternatif davranış geliştirme
  • Pekiştirme, kendi kendini ödüllendirme
  • Bilişsel yeniden yapılandırma
  • Sosyal destek
  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Kolesterol Diyeti Nasıl Yapılır?
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.