Miyom Kısırlık Yapar Mı?

  Kadınların 4’de 1’i hayatlarının bazı dönemlerinde miyom sorunu ile karşılaşabiliyor.

  Miyom Kısırlık Yapar Mı?

  Miyom Kısırlık Yapar Mı? 4’de 1’i hayatlarının bazı dönemlerinde miyom sorunu ile karşılaşabiliyor. Özellikle de bebek sahibi olmak isteyen kadınlar miyom ile karşılaştıkları zaman, bu durumun gebeliğe engel olup olmayacağını merak ediyor. Miyom kısırlık yapar mı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru açıkladı.

  Kadınların 4’de 1’i hayatlarının bazı dönemlerinde miyom sorunu ile karşılaşabiliyor. Özellikle de bebek sahibi olmak isteyen kadınlar miyom ile karşılaştıkları zaman, bu durumun gebeliğe engel olup olmayacağını merak ediyor. Miyom kısırlık yapar mı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru açıkladı.

  Miyom Kısırlığa Yol Açar Mı?

  Miyom Kısırlığa Yol Açar Mı?

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru, miyom sorununun kısırlığa yol açabileceğine dikkat çekti ve sözlerine şunları ekledi: “Bazı miyomlar gebe kalmayı zorlaştırabileceği gibi, düşük ve erken doğum riskini de artırabiliyor. Özellikle rahim içinde ve rahim duvarında yer alan miyomlar, kanamayla kısırlığa yol açabilir. Miyom çapı büyüdükçe ve sayıları arttıkça kısırlığa yol açma riski de artıyor. Rahim içinde yer alan miyomlar küçük bile olsa daha fazla sorun yaratıyor. Miyomların yol açtığı en büyük problemler; kanama, gebe kalamama, çevre dokulara baskı ve yoğun kanama sonucu ortaya çıkan kansızlık olarak sıralanıyor.”

  Bebek sahibi olmak isteyen ve miyom problemi ile karşılaşan kadınlar mutlaka çok dikkatli olmalı ve bir kadın doğum uzmanına muayene olarak tedaviye başlamalıdır. Aksi durumda miyomlar, bebek sahibi olmanızı engelleyebilir. Özellikle de uzman doktorun söylediği gibi, büyümesi tehlikelidir, başka sorunları da beraberinde getirir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Diş Hastalıkları ve Tedavisi
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.