Kalp Krizini Haber Veren 12 Belirti

  Kalp Krizini Haber Veren Belirtiler Ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan kalp rahatsızları konusunda uzmanlar uyarıyor.

  Kalp Krizini Haber Veren 12 Belirti

  Kalp Krizini Haber Veren 12 Belirti. Kalp Krizini Haber Veren Belirtiler Ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan kalp rahatsızları konusunda uzmanlar uyarıyor. Kalp hastalıkları belirtilerini dikkate almalı ve doktora başvurup kontrol yaptırmalısınız. Kalp krizi belirtilerini…

  Kalp Krizini Haber Veren Belirtiler

  Ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan kalp rahatsızları konusunda uzmanlar uyarıyor. Kalp hastalıkları belirtilerini dikkate almalı ve doktora başvurup kontrol yaptırmalısınız. Kalp krizi belirtilerini öğrenerek, bu belirtiler karşısında hazırlıklı olabilirsiniz.

  Kalp Krizini Haber Veren Belirtiler

  Göğüs Ağrısı

  Kalp krizi belirtileri arasında en belirgin olanıdır. Göğüs ağrıları mutlaka dikkate alınmalı ve doktora başvurulmalıdır. Her göğüs ağrısı kalp krizi olmamakla birlikte, kalp krizinin ilk belirtisinin göğüs ağrısı olduğunu da unutmamak gerek. Göğsün ortasında yumruk büyüklüğü kadar bir alanı kaplayan ve 20 dakikadan uzun süren ağrılar kalp krizi belirtisi olabilir. Bu ağrı sırt, çene ve her iki kola yayılabilir.

  Baskı, sıkıştırma ve ağırlık tarzında olan bu ağrıyla beraber bulantı, baygınlık hissi ve soğuk terleme görülebilir. Kalp krizi, kadınlarda göğüste yanma hissi ile de belirti verebilir.

  Baş Dönmesi

  Bilinç kaybı ve baş dönmesi, kalp krizi belirtileri arasındadır. Kalp ritmindeki bozukluklar bu belirtilerin ortaya çıkmasına sebep olur.

  Güçsüzlük

  Özellikle kadınlar kalp sorunlarında bir anda güçsüz hissettiklerini söylüyorlar. En hafif şeyleri bile kaldırmakta zorlandıklarını belirtiyorlar.

  Nefes Darlığı

  Nefes almakta güçlük çekilmesi, bazı durumlarda göğüste ağrı oluşumu belirtisinin yerini alabilmektedir.

  Öksürük

  Ciğerlerdeki kan akışı nedeniyle öksürük meydana gelebilir. Bazı durumlarda öksürük kanlı olabilir.

  Huzursuzluk

  Nefes alamama, kendini iyi hissetmeme gibi belirtilerin ardından ölüm korkusuyla huzursuzluk gelebilir.

  BENZER YAZI :  Kalp Çarpıntısının Nedenleri

  Mide Bulantısı

  Mide bulantısı ve iştahsızlık, kalp krizinin çok sık rastlanmayan belirtilerindendir.

  Kalp Krizinde Acil Müdahale

  Bu konuda eğitimli yada deneyimli değilseniz müdahale etmemelisiniz. Hastaya kendisine ait olmayan kalp ilaçları verilmemelidir. Hızlı bir şekilde sağlık ekiplerine haber vermeli ve profesyonel yardımı beklemelisiniz. Beklerken kalp krizi geçiren kişinin ayaklarını kalp seviyesinden yukarda tutmalısınız.

  Yanınızda kimsenin olmadığı bir zamanda kalp krizi geçiriyorsanız telefonla yakınlarınıza haber vermelisiniz. Yardımın size ulaşması için kapınızı aralık bırakmalısınız. Uygun bir pozisyonda uzanarak yada oturarak yardımı beklemelisiniz.Bir bardak suyla birlikte aspirin içebilirsiniz. Bunun haricinde bir şey yiyip içmemelisiniz.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.