Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

  Hepimizin zaman zaman başına gelen ve yaygın şekilde muzdarip olduğumuzu söylediğimiz göz altı torbaları ne yazık ki bazılarımızı çok daha ciddi etkilediği için…

  Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

  Göz Altı Torbaları Neden Oluşur? Hepimizin zaman zaman başına gelen ve yaygın şekilde muzdarip olduğumuzu söylediğimiz göz altı torbaları ne yazık ki bazılarımızı çok daha ciddi etkilediği için, göz altı torbaları nedenleri hakkında bilgi vermek istedik. Böylece göz altı torbası sebeplerine karşı önlem alabiliriz.

  Estetik açıdan oldukça kötü bir görünüme neden olan, bizi olduğumuzdan yaştan daha büyük gösteren göz altı torbaları bir türlü geçmiyorsa, altında yatan başka sorunlar var demektir. Genellikle ara ara karşılaştığımız göz altı torbaları nedenleri yorgunluktur. Ancak uzun süredir geçmiyor ve yorgunluk kaynaklı değilse işte göz altı torbası oluşmasının diğer sebepleri:

  göz altı torbaları

  Göz Altı Torbaları Nedenleri

  Yaşlanma: Yaşın ilerlemesine bağlı olacak deride incelme ve sarkma olması, göz altında torbalar oluşmasına neden olur.

  Yetersiz Uyku: Uzun ve yorgun bir gecenin ardından sabah göz altı torbaları ile uyanmak hepimizin başına gelmiştir. Eğer sürekli uykusuzluk sorunu yaşıyor ve uyku düzensizliği mevcutsa göz altı torbalarınız geçmeyecek demektir.

  Stres: Her sorunun başı olan stres, göz altı torbalarının da oluşmasında rol oynuyor. Stres göz kaslarını etkilediği için zamanla gözler diri tutan yağ kesecekleri fıtıklaşıyor ve göz altı yer çekimine karşı koyamıyor.

  Su Kaybı: Gün içinde yeteri oranda su içilmemesi cildi kötü etkiliyor. Erkekler günde 13 bardak, kadınlar ise 9 bardak su içmelidir.

  Genetik: Aslında göz altı torbalarının en sık rastlanan ana nedeni aileden kaynaklanıyor olmasıdır.

  Alerji ve Soğuk Algınlığı: Toz duman alerjisi veya yiyecek alerjisi, soğuk algınlığı ve sinüzit gibi rahatsızlıklarda göz altı torbalarını tetikler.

  Gözleri sürekli ovup kaşımak: Göz altı derisi çok hassas bir yapıda olduğu için, sürekli gözleri ovup kaşımak dokunun zarar görmesine neden olur.

  BENZER YAZI :  Göz Çevresi Soyulması Neden Olur?

  Ödem: Vücudun su toplaması sorunu da göz altı torbalarına yol açar.

  Alkol ve sigara tüketimi: Alkol ve sigaranın vücuda zararlarından biri de, göz altındaki hassas deriyi olumsuz etkilemesidir.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.