Gebelikte Sigara Kullanımının Zararları

  Gebelikte sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkların devam etmesi bebek sağlığı açısından tehlikelidir. Yasaklanması gerekir.

  Gebelikte Sigara Kullanımının Zararları

  Gebelikte Sigara Kullanımının Zararları: Gebelikte sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkların devam etmesi bebek sağlığı açısından tehlikelidir. Yasaklanması gerekir. İçilen her bir sigaranın gebelik üzerine son derece etkin zararları bulunmaktadır. Bu zararlar yapılan araştırmalarla test edilerek ispatlanmıştır.

  Gebelikte sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkların devam etmesi bebek sağlığı açısından tehlikelidir. Yasaklanması gerekir. İçilen her bir sigaranın gebelik üzerine son derece etkin zararları bulunmaktadır. Bu zararlar yapılan araştırmalarla test edilerek ispatlanmıştır.

  Gebelik sırasında içilen sigara gebelik üzerine şunları yapabilir;

  • Erken doğum
  • Amniyon sıvısının erken gelmesi
  • Bebeğin rahim içindeyken gelişmesinde gerileme
  • Bebeğin ana rahminde birden bire gerçekleşen ölümü
  • Gebelikte zehirlenme
  • Yüksek tansiyon sıkıntısı
  • Plesentanın doğumdan önce ayrılmış olması
  • Bebekte doğum sonrası solunum sıkıntısının artması
  • Erken doğumlarda bebeğin akciğerlerinin gelişmemesi sonucu ölümcül tehlikede solunum sıkıntıları
  Gebelikte Sigara Kullanımının Zararları

  Gebelikte içilen sigaralar kan yolu ile ana rahmindeki bebeğe de ulaşır. Bu şekilde sigara içerisinde bulunan zehirli, kimyasal maddeler yavruya da geçer. Bu sayede yavruda birçok istenmeyen durum oluşur. Yukarıda saydığımız zararlar sizi hem maddi hem manevi yönden etkileyecektir. Yavrunuzun hastalıklı doğması, ölü doğumu, erken doğumu psikolojinizi alt üst edebileceği gibi, kendinizden bir parçaya veda etmek oldukça zor olacaktır. İşte bu gibi kötü olaylara sebep olmamak için yavrunuzu zehirlemeyin! Gebelik sırasında lütfen sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklarınızı terk edin.

  Aslında bütün bunlar gebelik sırasında değil doğum öncesi ve sonrası yapılmaması gereken şartlardır. Çünkü sigara ve bilimum uyuşturucu maddeler, sperm ve yumurta kalitesini bozarak kalitesiz yavru (sağlıksız) sahibi olmanızın birincil sebebi olacaktır. Doğum sonrasında devam edilen zararlı alışkanlıklarınız, çocuğunuzun soluduğu havayı kirletmekle kalmayacak, süt yoluyla tekrar yavrunuza geçecektir. Sağlıklı bir doğum yapmış olsanız dahi, doğumdan sonra bu gibi kimyasallar yüzünden çocuğunuzu kaybetme riskini arttırmış olabilirsiniz.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Saç Dökülmesi İçin Evde Uygulayabileceğiniz 5 Yöntem
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.