Adet Döneminde Hangi Bitki Çayı İçilmeli

  Regl döneminde içilmesi tavsiye edilen bitki çayları ile, adet şikayetlerini en aza indirmek veya tamamen ortadan kaldırmak mümkündür.

  Adet Döneminde Hangi Bitki Çayı İçilmeli

  Adet Döneminde İçilmesi Gereken Bitki Çayları

  Adet Döneminde Hangi Bitki Çayı İçilmeli? Regl döneminde içilmesi tavsiye edilen bitki çayları ile, adet şikayetlerini en aza indirmek veya tamamen ortadan kaldırmak mümkündür. Adet döneminde içilebilen bitki çayları özellikle de sakinleştirici ve ağrı azaltıcı etkidedir. Peki, regl döneminde hangi bitki çayları içilmeli?

  Adet döneminde yaşanılan sıkıntılar eğer çok rahatsız edici boyutta ise, mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Çünkü adette yaşanılan şikayetler çikolata kistine işaret ediyor olabilir. Şiddetli ağrılar, aşırı kanamalar, adet döneminin süresi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Gelelim, adet döneminde içilmesi gereken bitkisel çayların neler olduğuna.

  Adet döneminde ekseri ağrılar ve sancılar baş gösterir. Birçok kadın bu duruma ağrı kesici içerek çare arar. Ancak kimilerinde ise ağrı kesici ilaç kullanımı kanamayı durdurur. Bu da istenmeyen, sağlıksız bir durumdur. Ağrı kesici ilaç yerine bitki çayları içilebilir.

  Zencefil Çayı

  Adet döneminde şikayetleri hafifletecek bitkisel çaylar şunlardır;

  • Zencefil Çayı
  • Hayıt Çayı
  • Papatya Çayı
  • Nane Çayı
  • Melisa Çayı
  • Yaban Mersini Çayı
  • Ahududu Yaprağı Çayı

  Kasların gevşemesini, bulantı ve kusmayı önleyen bu bitki çaylarını günde 2 fincan içebilirsiniz. Adet döneminde yaşanılan şişliklerin, ağrıların, kasılmaların tedavisinde tavsiye edilen bu bitki çaylarının oldukça faydasını göreceksiniz. Adet döneminde aşırı sinirli olan kadınlarda bu bitki çaylarını güvenle içebilirler.

  uyariUyarı metni: Sagliksiteniz.Com üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Sagliksiteniz.Com yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Sagliksiteniz.Com sorumlu değildir.
  BENZER YAZI :  Sezeryan Sonrası Dikiş Yerinin Sızlaması
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.